w urzędzie pracy

Utrata pracy oznacza, że trzeba będzie się zarejestrować w urzędzie pracy. Musimy to zrobić żeby otrzymać zasiłek, dlatego trzeba się spieszyć. Bez pracy nie można utrzymać siebie czy swojej rodziny, a to, że pracę straciliśmy nie oznacza jeszcze końca świata. Idziemy do urzędu pracy i dowiadujemy się, jakie mają dla nas propozycje i jeśli coś nam odpowiada to idziemy się na ten temat dowiedzieć znacznie więcej.

Może nie będziemy zbyt długo bezrobotnymi, a zwłaszcza dzisiaj, kiedy z pracownikami jest słabo i nie ma ludzi, którzy chcieliby się takiej pracy podjąć. Te osoby, które od razu nie mają takiego szczęścia, że znajdują super pracę dla siebie mogą liczyć na zasiłek dla bezrobotnych. Nie jest to jakaś bardzo wysoka kwota, ale na początek wystarczy. Już zawsze coś mamy, jakieś zabezpieczenie i można będzie jakoś za to przeżyć. W tym czasie będziemy szukać sobie nowej i lepszej pracy.

Wysokość świadczenia uzależniona będzie od tego jak długo pracowaliśmy. Jeśli będziemy pobierać zasiłek przez okres dłuższy niż trzy miesiące to jego kwota będzie się obniżała. Niestety tak działa prawo, ale i to jest zachęta dla takich osób jak my, które straciły pracę żeby zacząć jej sumiennej szukać. Kwota zasiłku bez względu na to ile pracowaliśmy nigdy nie przekroczy tysiąca złotych brutto.

Jeśli ktoś zarabiał tysiące złotych to ta kwota zasiłku będzie dla niego szokiem, dlatego warto wtedy rozglądać się za pracą. Jeśli mamy kredyty i rodzinę na utrzymaniu to na pewno to nam nie wystarczy.

jaki jest czas na zarejestrowanie się

Termin rejestracji w urzędzie pracy

Według obowiązujących w Polsce przepisów nie ma nakazu, kiedy mamy się zarejestrować w urzędzie pracy, jako bezrobotni. To nasza decyzja i sami będziemy o tym decydować. Jeśli potrzebujemy pomocy w szukaniu pracy to rejestrujemy się od razu, ale jeśli wiemy, że sami sobie poradzimy to nie ma sensu tam chodzić. Często bardziej jednak opłaca się szybko zarejestrować, ponieważ mamy dostęp do wielu ofert pracy, można odbyć dodatkowe szkolenia i dzięki temu łatwiej nam będzie znaleźć prace.

Rozwiązanie już jakieś mamy, a zatem jeśli nie musimy dłużej czekać to warto udać się do urzędu pracy i sprawdzić, z czym trzeba się tam zgłosić i jak ma to wszystko wyglądać. Im więcej wiemy tym lepiej dla nas, bo wtedy jesteśmy o wiele lepiej przygotowani. Ten opis dotyczy oczywiście tych osób, którym zasiłek nie przysługuje i wtedy im nie zależy na czasie i robią to, co im się podoba.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie jesteśmy zarejestrowani w urzędzie pracy to nie mamy również ubezpieczenia. Wszystkie wizyty u lekarza oznaczają, że trzeba będzie pokrywać je z własnej kieszeni. Recepty będą wykupywane na sto procent, bo żadna zniżka nam nie przysługuje. Jeśli przepracowaliśmy od 365 dni do osiemnastu miesięcy to wtedy na rejestracje mamy maksymalnie sześć miesięcy od dnia, kiedy pracę straciliśmy. Trzeba się tych terminów pilnować, bo inaczej możemy być problemy. Każdą nieobecność czy spóźnienie się trzeba będzie usprawiedliwić.

Usprawiedliwienie to najczęściej zaświadczenie od lekarza, bo tylko taki dokument jest respektowany przez urząd. Nasze usprawiedliwienie, że nie mogliśmy nie ma tutaj żadnego sensu, dlatego nie warto czegoś takiego praktykować, bo na tym możemy jedynie stracić, a nie zyskać, a nie o to nam chodzi.
Jeśli zostajemy bezrobotnymi to warto bardzo dokładnie poczytać regulamin, a wtedy będziemy wiedzieli, co nam przysługuję, a co nie. Chodzi nam przecież o to żeby działać zgodnie z prawem i nie stwarzać sobie i urzędnikom problemów. Jeśli nie pojawimy się w wyznaczonym przez urząd terminie i tego nie usprawiedliwimy to niestety, ale czeka nas wykreślenie z listy bezrobotnych.

jaki jest czas na zarejestrowanie się w urzędzie pracy

Tracimy wszystkie świadczenia i ubezpieczenie. W żaden sposób nam się to nie opłaca, dlatego trzeba wszystko w taki sposób planować żebyśmy mieli w określonym czasie możliwość pojawienia się w urzędzie. Tym bardziej, że trzeba tam przychodzić raz na kilka miesięcy, a nie raz w tygodniu. Bez pomocy urzędu też znajdziemy sobie pracę, ale jeśli chcemy żeby mieć ubezpieczenie i swoje praca, albo możliwość odbywania przeróżnych szkoleń to trzeba bardzo szybko się zarejestrować.

Jeśli chcemy założyć własną firmę i otrzymać na to pieniądze to też trzeba będzie stawiać na urząd pracy, bo bez jego pomocy nie uda nam się tego zrobić. Wszystkie informacje o tym jak ma wyglądać nasza współpraca z urzędem pracy otrzymamy tam na miejscu. Najlepiej jest takich informacji szukać u źródła, a wtedy wiemy, co nam przysługuje i co trzeba będzie konkretnie robić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here