kucharz

Dla miłośników kuchni taka praca jest spełnieniem marzeń. Pracujemy, zarabiamy pieniądze, ale również spełniamy się zawodowo. Jako kucharz pracujący w swoim zawodzie łączymy pracę zarobkową z największą pasją. Każdy chciałby przecież pracować w taki sposób. Wówczas do pracy idziemy uśmiechnięci i nie przeżywamy gehenny związanej z długim przesiadywaniem z pracy i czekaniem tylko, aż skończy się nasza zmiana. Można powiedzieć więc, że tym, którym udało się pracować w zawodzie marzeń są prawdziwymi szczęśliwcami. No dobrze, ale dzisiaj skupimy się na kwestii zarobkowej, która płynie z tego typu stanowiska. Jak prezentuje się praca kucharza, w stosunku do innych pracowników restauracji? Ile jest w stanie zarobić kucharz? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kucharz/ 

Praca kucharza, a innych pracowników restauracji

Myśląc o pracowniku restauracji, przed oczami mamy kelnerkę, barmana, osobę która pracuje na zmywaku, ale głównie pojawia nam się obraz kucharza. Osoby pracujące na stanowisku kelnera czy barmana są te zawody, które poza zwykłą, stałą wypłatą, otrzymują również dodatkowe wynagrodzenie w postaci napiwków. Kucharz niestety nie ma takich udogodnień. Nie jest to praca, której dostajemy napiwki od klienta, jako że zazwyczaj nie mamy z nim po prostu styczności. Niektórych restauracjach klienci wrzucają napiwki na przykład do słoika i pod koniec dnia czy tygodnia tę sumę dzieli się ze wszystkimi pracownikami w restauracji. W wielu przypadkach napiwki jednak idą jedynie do kelnerów, którzy obsłużyli dany stolik.

Ile jest w stanie zarobić kucharz?

Z portali branżowych, które przeprowadziły ogólnopolskie badania wynagrodzeń, okazuje się, że kucharza w naszym kraju zarabiają średnio około 3200 zł brutto na miesiąc. Daje nam to kwotę około 2343 zł na rękę. Miesięczne wynagrodzenie całkowite, które otrzymujemy jako kucharz wyliczone zostało z mediami. Co drugi kucharz w naszym kraju otrzymuje pensję znajdujące się w granicach od 2600 złotych do 4020 złotych. 25% kucharzy w naszym kraju niestety otrzymuje wynagrodzenie poniżej 2600 zł brutto. Ćwierć wszystkich kucharzy w naszym kraju może liczyć jednak na zarobki wynoszące powyżej 4020 zł brutto.

Zobacz też: http://elsinterakcja.pl/petsitter-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here