Nowa praca - przygotowanie

Nowa praca większości osobom kojarzy się ze stresem, nowymi wyzwaniami oraz pozytywną dawką adrenaliny. Nic dziwnego, w końcu pierwsza praca zarobkowa lub zmiana przedsiębiorstwa to dość istotne wydarzenie w naszym życiu. Musimy odnaleźć się wtedy w nowym środowisku, nawiązać relację ze współpracownikami oraz dostosować się do nowych zasad.

Wcześniejsze przygotowanie

Podstawą przed rozpoczęciem nowej pracy jest odpowiedni wypoczynek i prawidłowa ilość godzin snu. Planowanie pierwszego dnia pracy, najlepiej jest rozpocząć już dzień wcześniej. Powinniśmy przygotować sobie odpowiedni strój, obiad i swoje ulubione przedmioty, które do tej pory towarzyszyły nam w pracy. Dzięki temu rano wszystko będzie na nas czekało gotowe i nie będziemy musieli tracić czasu na przygotowanie, wtedy też nie ryzykujemy spóźnieniem w pierwszym dniu pracy.

Pierwsze wrażenie, ma znaczenie

Pod żadnym pozorem nie możemy dopuścić do spóźnienia, pierwszego dnia w nowej pracy. Lepiej jest dotrzeć do firmy przed czasem, niż chwilę po umówionej porze. Jeżeli w nowym przedsiębiorstwie obowiązuje konkretny strój, na pewno się o tym dowiemy. Wtedy musimy się do niego zastosować. Kobiety powinny pamiętać, że nie ma co przesadzać z makijażem, mniej znaczy więcej.

Przeczytaj też: http://elsinterakcja.pl/kazdy-moze-sie-starac-o-pobyt-sanatorium/

Relacje ze współpracownikami

Pierwszego dnia, oprócz zapoznania się z nowymi obowiązkami, powinniśmy przyjrzeć się temu jak funkcjonuje firma. Ważne jest to jaka atmosfera panuje, jak odnoszą się do siebie współpracownicy oraz ich przełożeni. Fajnie jest się również dowiedzieć, w które miejsca warto chodzić na lunch, dzięki temu już na początku możemy się wkupić do nowego towarzystwa.

Nie bądź nadgorliwy

Każdy nowy pracownik stara się wykonywać swoje obowiązki, jak najlepiej. Dlatego dopytuje się o pewne kwestie oraz szczegóły. Należy jednak uważać, żeby nie przekroczyć granicy swoich kompetencji. Ta sama zasada tyczy się relacji ze współpracownikami. Na początku lepiej pozostać w roli obserwatora. Nie jest na miejscu wścibske wypytywanie o osobiste sprawy.

Źródło: https://www.taxnews.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here