jak wyglada praca logistyka

Logistyk to bardzo ważny zawód, można powiedzieć, że to zawód z przyszłością, dlatego jeśli właśnie teraz zaczynamy zastanawiać się nad tym, co w życiu robić to logistyka powinna być na pierwszym miejscu.
Pracy nigdy nie braknie, bo powstają nowe firmy, które logistyków chcą zatrudniać, a zatem o to nie musimy się w ogóle martwić. Na tym można sporo zarobić i sporo zyskać, dlatego warto się nad tym rozwiązaniem zastanowić. Nie jest to praca lekka, ale za to jest bardzo odpowiedzialna, dlatego czy każdy z nas będzie mógł się tym zajmować?

Na czym w ogóle polega praca logistyka?

Osoba, która jest logistykiem zajmuje się zarządzaniem magazynami, planowaniem produkcji, transportem czy komunikacją. Do tego dochodzi jeszcze zaopatrzenie i dystrybucja. Pracy jest naprawdę bardzo dużo, a jej zakres zależy będzie od tego, u kogo się pracuje i na jakich warunkach.
Pracodawca na pewno ma swoje wymagania, które bierze pod uwagę przy zatrudnianiu odpowiedniego pracownika. Mogą to być takie wymagania jak współpraca z dostawcami w kraju jak i poza nim albo proces związany ze sprawdzaniem i opiniowaniem faktur.

Logistyk to osoba, która może uczestniczyć w spotkaniach na przeróżnych targach organizowanych na terenie kraju jak i poza nim. Po stronie logistyka pozostanie stworzenie takiej strategii dla firmy, jaka będzie najskuteczniejsza i będzie przynosiła jak największy zysk. Jest to praca bardzo odpowiedzialna i wymagająca od kandydata bardzo dużej wiedzy. W przeciwnym razie nie można tym wszystkim w profesjonalny sposób zarządzać.

Jeśli komuś wydaje się, że logistyk nie wykonuje zbyt wielu prac i tylko sobie siedzi to jest w wielkim błędzie. Im większa będzie firma, w której jest zatrudniony tym ma więcej obowiązków i większa jest za to wszystko odpowiedzialność. Trzeba być mocnym psychicznie żeby sobie z tym wszystkim poradzić.

logistyka

Jak można zostać logistykiem?

Najbardziej cenieni pracownicy w tym zawodzie to osoby, które ukończyły odpowiednie studia. Jeśli chcemy pójść na logistykę to trzeba sprawdzić czy w naszym mieście są takie kierunki. Warto dojeżdżać nawet dalej i studiować, bo to będzie w przyszłości procentowało. Na pewno na tym wiele zyskamy i trzeba o tym pamiętać. To praca z przyszłością, która daje nam spore zarobki. Może nie od razu, bo jednak trzeba się do wszystkiego wdrożyć, ale z biegiem czasu będzie się to zmieniało na lepsze.

Im będziemy lepiej wykonywać swoje obowiązki tym bardziej będzie nas doceniał pracodawca. Jeśli chodzi o studia to warto wybrać nie byle, co i odbywać szkolenia, a starać się wybrać dokładnie ten kierunek. Wtedy pracodawca, który sprawdzi nasze CV wie, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i że w taką osobę jak my warto inwestować czas i pieniądze. Te osoby, które kilka lat temu myślały przyszłościowo dzisiaj na pewno są bardzo zadowolone, bo nie mogą narzekać na brak pracy.

Jeszcze kilka lat temu logistyk to był zawód rzadko spotykany i wydawało się, że to w ogóle nie będzie potrzebne. Obecnie Polska, jeśli chodzi o firmy transportowe i różnego rodzaju magazyny jest liderem w Europie. To pozwala wielu osobom na znalezienie bardzo dobrej pracy w tym zawodzie. Pracując w tym zawodzie trzeba być naprawdę obeznanym w wielu dziedzinach. Trzeba na bieżąco sprawdzać koszty i zmieniać je tak żeby firma miała jak najwyższy zysk.

Jeśli pracuje logistyk w branży związanej z handlem to musi tak planować wszystko żeby z jednej strony w sklepach zawsze wszystko było na półkach, ale z drugiej strony żeby za długo to wszystko nie leżało w magazynach. Trzeba do tego znaleźć najniższe koszty transportu, bo wtedy zysk jest jeszcze większy. Żadna praca nie jest łatwa, ale od logistyka zależy naprawdę bardzo dużo. Szef firmy zatrudnia taką osobę, bo sam nie jest w stanie nad tym wszystkim zapanować.

praca logistyka

Wie, że logistyk, który ma doświadczenie jest w stanie dać sobie z tym rade. To, dlatego pensja kogoś, kogo dopiero zaczyna jest o wiele mniejsza od osób, które pracują w tym zawodzie od lat. Logistyków jest na rynku coraz więcej, ale prawdziwych specjalistów nadal brakuje. To, że ukończyliśmy szkołę nie oznacza, że będziemy dobrymi logistykami. Na tym po prostu się trzeba znać i warto o tym pamiętać.

Jeśli czujemy się na siłach to warto wybrać tę drogę, ale jeśli idziemy na logistykę, bo jest modna, a ten temat nigdy nas nie interesował to nie ma to żadnego sensu. Tracimy niepotrzebnie czas, a przecież może na nas czekać inne zajęcie, w którym będziemy się odnajdywać o wiele lepiej i które da nam większą satysfakcje z działania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here