Gadżety dla kierowcy – co zabrać w trasę?

Gadżety dla kierowców powinny być praktyczne. Nigdy nie wiadomo, co może się przydać w trasie, ale nie tylko tam. Dlatego warto wyposażyć się w kilka przydatnych rzeczy – skorzysta z tego również nasz samochód. Podpowiemy, które z nich powinny znaleźć się w Twoim aucie.

Multitool

Wśród elektronicznych gadżetów, takich jak zestaw słuchawkowy dla kierowcy lub ładowarka samochodowa, często zapominamy o bardziej analogowych urządzeniach. Jednym z nich jest multitool, czyli sprzęt „do wszystkiego”.

Ten niepozorny gadżet potrafi się przydać w najmniej spodziewanych sytuacjach. W zależności od jego wyposażenia, znajdziemy w nim różne funkcje. W razie wypadku rozbijemy nim szybę i przetniemy pas. Dzięki temu łatwiej wydostaniemy się z auta. Wśród dodatkowych funkcji znaleźć można miernik ciśnienia w oponach, a także pomiar zużycia bieżnika. To pozwoli mieć kontrolę nad stanem kół, a w razie potrzeby – udać się do serwisu.

Wszystko zostało zamknięte w formie breloka, który wpinasz przy kluczach. Nie sposób o nim zapomnieć i zawsze jest pod ręką w trakcie podróży.

Pokrowiec na samochód

Pokrowiec na samochód

Nie każdy ma garaż. Co więcej, zdecydowana większość go nie posiada. Auto narażone na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych szybciej się niszczy. Łatwiej o korozje i zarysowania. Wartość samochodu z defektami widocznymi na pierwszy rzut oka jest znacznie mniejsza. Żeby zminimalizować ryzyko, kup pokrowiec do auta.

Tworzy się go z kilku warstw nieprzemakalnej membrany, która skutecznie chroni przed deszczem i wiatrem. Skutecznie odbija promienie słoneczne i drobinki piachu niesione przez wiatr. Wszystkie te funkcje, w połączeniu z odpowiednio dobranym rozmiarem, dają skuteczną ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Pokrowiec jest prosty w montażu i łatwo się składa. Dzięki niemu samochód będzie w świetnej kondycji, a jego wartość nie będzie spadać w szybkim tempie.

Multitool

Odkurzacz samochodowy

Samochód musi znieść wiele – od transportu ludzi, przez zakupy, po zwierzęta gubiące sierść. To wszystko zostawia po sobie ślady i brud, który trzeba posprzątać. Im dłużej to odkładamy, tym bardziej się nawarstwia i sprzątanie staje się coraz trudniejsze. Żeby robić porządki na bieżąco, wyposaż się w odkurzacz samochodowy.

Charakteryzuje się on małymi rozmiarami. Idealnie dociera do najdalszych zakamarków auta. Jego kompaktowość nie oznacza mniejszej mocy. W zależności od modelu, parametry odkurzacza samochodowego nie muszą znacznie odbiegać od tych z większego modelu. Wyposażony jest w pojemnik, który łatwo zdemontować i opróżnić. Po chwili odkurzacz jest ponownie gotowy do użycia.

Ilość funkcji i trybów zależy od urządzenia, które wybierzemy. W większości przypadków sprawdzi się podstawowy model.

Podsumowanie

Gadżet może być praktyczny – dla wielu to priorytet. Propozycje przedstawione w artykule cechuje użyteczność i funkcjonalność. Dla człowieka pragmatycznego są wyborem idealnym. Warto mieć je w swoim samochodzie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here