Egzaminy na policjanta.

Praca policjanta jest specyficzna i tacy sami muszą być kandydaci, którzy zapragnęli zacząć swoją przygodę w Policji. Nie każdy powinien podchodzić do testów, gdyż są one bardzo wymagające. Zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym.

Praca w Policji to wielkie wyzwanie

Każda osoba kandydująca na to stanowisko musi zdawać sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy, które definiują idealnego kandydata na to stanowisko.

  1. Stres to nieodłączny element tego zawodu. Każdego będziesz natykał się na trudne sprawy, często bez rozwiązania, które zadowoliłoby obie strony sporu. Morderstwa, gwałty i samobójstwa to codzienność w pracy. Musisz to tego przywyknąć, inaczej możesz popaść w głęboką depresję. Kandydat musi być odporny na stres i potrafić radzić sobie w nerwowych sytuacjach.
  2. Poczucie obowiązku i chęć niesienia pomocy obywatelom to mocna karta przetargowa w trakcie rekrutacji. Komisja docenia zaangażowanie i mocne uargumentowanie swojej kandydatury do Policji.
  3. Opanowanie to podstawowa cecha dobrego policjanta. Funkcjonariusz nie może reagować impulsywnie, za to musi panować nad sytuacją i rozsądzić spór bezstronnie, jako pracownik służby mundurowej.

Jeżeli czujesz, że nadajesz się do tej pracy – APLIKUJ! Egzamin do Policji zweryfikuje, czy rzeczywiście powinieneś pracować w tym zawodzie.

Cztery etapy egzaminu do Policji. Jak wyglądają?

Sprawność fizyczna i umysłowa, odporność psychiczna i wysoka tolerancja stresu. Te cztery cechy definiują wzorowego kandydata do pracy w Policji. Przed każdym kandydatem stoi wielkie wyzwanie, w postaci czterech etapów egzaminu. Każdy etap jest osobno punktowany, a od finalnej sumy zależy czy zostaniesz przyjęty w szeregi Policji.

  1. TSO, czyli Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to jedna z kluczowych cech, jaką powinien móc pochwalić się każdy wzorowy policjant. Jeżeli nie potrafisz dogonić złodzieja lub skutecznie obezwładnić napastnika, to nie powinieneś kandydować do Policji. Dla bezpieczeństwa własnego i obywateli państwa.

Egzamin odbywa się na zasadzie toru przeszkód, który musicie pokonać w określonym limicie czasowy – 1 minuta i 41 sekund. To maksymalny czas w jakim możecie ukończyć egzamin fizyczny i otrzymać zaliczenie z tego etapu.

Na egzaminie musicie wykonać sześć ćwiczeń: bieg wahadłowy – „po kopercie”, rzut piłką lekarską na odległość, przewroty w tył i w przód, „brzuszki”, ćwiczenia na ławce gimnastycznej i przenoszenie 28-kilogramowego manekina.

  1. Test Wiedzy Ogólnej

Zakres wiedzy, która musisz pozyskać obejmuje funkcjonowanie władzy w państwie oraz ustawy regulujące pracę Policji. Poza tym musisz przygotować się na pytania m.in. z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie publicznym i wykorzystania broni palnej.

Każdy arkusz to 40 pytań, na które możesz udzielić tylko jednej odpowiedzi – A, B, C lub D.

  1. Policyjne testy psychologiczne

Psychotesty do Policji to sprawdzian inteligencji, zdolności logicznego myślenia i jednoczesnej zobrazowanie osobowości kandydata. Dzieli się na trzy etapy:

  • Test określający inteligencję i logikę myślenia kandydata;
  • Test psychologiczny – określenie osobowości i schematów działania w określonych sytuacjach;
  • Rozmowa podsumowująca testy z psychologiem, który zweryfikuje i przedyskutuje z kandydatem udzielone na testach odpowiedzi.
  1. Rozmowa kwalifikacyjna lub „wywiad zorganizowany”

Nie bez powodu ten etap jest ostatni w kolejności. Po wyczerpujących egzaminach poprzedzających, przyszedł czas na najtrudniejszą część. Każdy kandydat zostanie poddany „przesłuchaniu”, gdzie dwuosobowa komisja zadaje różne pytania. Mają w tym jeden cel – zestresować kandydata i obserwować jak reaguje w takich sytuacjach.

Jaka jest recepta na zaliczenie egzaminu? Przede wszystkim nie okazywać emocji i składnie odpowiadać na wszystkie pytania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here