Zalety internetowego biura rachunkowego

Internetowe biura rachunkowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Wiele firm bierze finanse „w swoje ręce” i chce mieć nad nimi większą kontrolę. Przedsiębiorcy chcą dziś aktywnie uczestniczyć w budowaniu strategii finansowej firmy, dlatego internetowy dostęp do wszelkich dokumentów finansowych firmy, jest dla nich niezwykle przydatnym narzędziem. Czy posiadanie internetowego biura rachunkowego rzeczywiście się opłaca?

Wygodna komunikacja z księgowym

Współpraca z tradycyjnymi biurami księgowymi najczęściej wiąże się z koniecznością regularnych wizyt. Przy działalności na większą skalę, obowiązki, związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych zajmują zatem przedsiębiorcom wiele czasu i energii. Tymczasem wymiana informacji pomiędzy biurem księgowym a firmą może odbywać się w wygodny i nieobciążający sposób. Internetowe biuro rachunkowe bazuje na kontakcie mailowym i telefonicznym. To ogranicza niepotrzebne przemieszczanie się. Dodatkowo, udostępniane przez internetowe biuro rachunkowe systemy zapewniają wygodny, bieżący dostęp do wszelkich dokumentów, rozliczeń i zestawień, w tym dokumentów archiwalnych. Dzięki temu przedsiębiorca może kontrolować sytuację księgową firmy oraz w łatwy sposób odtworzyć stare dokumenty księgowe.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Korzystanie z usług tradycyjnego biura księgowego to także duża oszczędność pieniędzy. Większość podmiotów, oferujących usługi księgowo-prawne, uzależnia swoje honorarium od ilości „produkowanych” przez firmę w danym miesiącu dokumentów, a zatem faktur sprzedażowych i kosztowych. Firmy, które przeprowadzają wiele transakcji, ale na niskie kwoty, muszą zatem niejednokrotnie wydać na obsługę księgową połowę swojego zysku. Z kolei w księgowości online w zasadzie nie ma takiego rozróżnienia. Z reguły płaci się stały abonament, który jest zdecydowanie niższy niż koszt obsługi w tradycyjnym biurze.

Intuicyjna baza danych

Każde internetowe biuro rachunkowe korzysta z intuicyjnych systemów – baz danych CRM. To pozwala na sprawne zarządzanie świadczonymi usługami, sprzedawanymi towarami, a także skupia informacje o klientach, rozliczeniach, poszczególnych transakcjach. Taka baza danych nie tylko pozwala na sprawne prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale również pełni funkcję informacyjną. Wszelkie tworzone ewidencje znajdują się w jednym miejscu i są nieustannie dostępne dla przedsiębiorcy. Poza tym firma może skorzystać z dodatkowych modułów, dzięki którym możliwe jest zarządzanie poszczególnymi projektami, „odhaczanie” wykonanych zadań, przypisywanie im określonych statusów i wiele więcej.

Monitoring rozliczeń

Internetowe biuro rachunkowe oferuje też stały monitoring rozliczeń. Raporty, wykresy i analizy w łatwy i wygodny sposób obrazują stan finansów firmy oraz stopień realizacji określonych projektów. Dzięki tym informacjom łatwiej zapanować nad ponoszonymi kosztami oraz zaplanować pewne działania strategiczne. W ramach monitoringu rozliczeń przedsiębiorcy mogą liczyć między innymi na: krzywą przychodów i wydatków, obrazową strukturę wydatków, wskazanie najlepszych kontrahentów, zestawienie zobowiązań, wyliczenie podatkowe i wiele więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here