Wybór drzwi kominkowych - co jest najważniejsze?

W chwili obecnej większość budowanych domów można wyposażyć w kominek. Jego montaż jest bardzo prosty: podłączamy go do komina, którym wydostają się spaliny. Najbardziej popularne są kominki zamknięte wyposażone w drzwi kominkowe. Ich popularność jest uzasadniona – są one bowiem zarówno doskonałym źródłem ciepła oraz bardzo efektowną i estetyczną ozdobę mającą wyjątkowy klimat. Zwolennicy kominków podkreślają, że montaż takiego rozwiązania tworzy w domu niesamowitą aurę. Kominek musi też znajdować się bardzo blisko przewodu kominowego. Jedną z najważniejszych decyzji jest także wybór drzwiczek kominkowych. W poniższym artykule doradzamy, jak wybrać drzwi kominkowe. Zapraszamy do lektury.

Drzwiczki do kominka na wymiar – o tym musisz pamiętać

Jeśli wybieramy drzwi do kominka, najpierw musimy zdecydować, w jaki sposób będziemy je otwierać. Takie, które będą zamontowane na zwykłych zawiasach, można otwierać w prawo bądź w lewo. Należy sprawdzić, która ze stron będzie wygodniejsza w późniejszej eksploatacji. Może się okazać, że otwieranie kominka w jedną ze stron będzie utrudnione, ponieważ postawimy tam jakiś przedmiot. Jeśli nie wybierzemy drzwi jednostronnych, można też wybrać dwudrzwiowe wkłady do kominka – takie będą otwierać się w dwie strony. Ich zaleta polega na tym, że nie zajmują one dużej ilości przestrzeni. Taki atut dla większości osób przesądza o wyborze drzwi kominkowych. Jeśli mamy w domu naprawdę bardzo mało miejsca lub nie chcemy marnować go na drzwiczki, należy zdecydować się na zakup drzwi harmonijkowe. Zbudowane są one z czterech części, bardzo wygodnych w użytkowaniu.

Ostatni rodzaj drzwi to drzwi chowane pod palenisko – unoszą się one pionowo bądź przesuwają się za palenisko. Niestety, nie jest to rozwiązanie tanie, jednak pozwala używać kominka na dwa sposoby. Może być on zarówno kominkiem otwartym jak i zamkniętym.

Kup drzwi kominkowe w Ignif.com

Zapraszamy do zakupienia drzwi kominkowych w http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/. Jest to producent drzwi kominkowych oferujący drzwiczki kominkowe na wymiar najwyższej jakości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here