Roboty mobilne

Transport towarów to jedna z kluczowych kwestii w procesie produkcyjnym. Ma on też duże znaczenie w innych dziedzinach, czyli wszędzie tam, gdzie szybkie i sprawne przemieszczanie poszczególnych materiałów wpływa na przebieg i efekt finalny pracy. Nic więc dziwnego, że wciąż opracowywane są nowe metody, które mają sprawić, że transport ten będzie jeszcze bardziej efektywny.

Jednym z takich rozwiązań są roboty mobilne transportowe, które niedawno pojawiły się na rynku. Ich największą zaletą jest fakt, że wykonują one czynności, które wcześniej realizowane były przez człowieka. Za sprawą tych wyjątkowych robotów mobilnych zaczynają tracić na znaczeniu tradycyjne wózki widłowe oraz, tak często do tej pory spotykane na magazynach, ręczne wózki paletowe.

Automatyczne wózki transportowe

Co ważniejsze, roboty mobilne, o których mowa, są wysoce samodzielne. To z kolei oznacza, że do ich prawidłowej pracy nie jest potrzebny żaden operator. Podstawą działania samojezdnych robotów transportowych jest inteligentny system pojazdów sterowanych automatycznie. Ten ostatni cechuje się przede wszystkim prostotą. Z tego względu łatwo jest go zainstalować i obsługiwać. Co jeszcze warto wiedzieć na temat omawianego rozwiązania? O tym poniżej.

Robot AGV – Wydajność

Mobilne roboty transportowe posiadają wysoką wydajność. Wszystko za sprawą różnych dostępnych napędów. Pojedynczy robot jest w stanie pracować nawet szesnaście godzin. Po upływie tego czasu wystarczy w łatwy sposób wymienić jego akumulator i znów jest gotowy do działania.

Robot mobilny – Różnorodność kształtów i rozmiarów

Mobilne roboty transportowe charakteryzują się też wyjątkową „elastycznością”. Oznacza to, że można tworzyć je w różnych kształtach oraz rozmiarach, i niezależnie od nich maszyny te będą równie skuteczne w działaniu. Taka możliwość jest szczególnie korzystna dla klientów, ponieważ mogą oni sami wybierać cechy indywidualne nabywanych urządzeń, a wykonawcy mogą z łatwością dostosowywać te ostatnie do wymagań nabywców.

Takie rozwiązanie nie dotyczy jednak tylko wyglądu zewnętrznego robotów. Klienci mogą również zamówić pojazdy z konkretnymi funkcjami transportowymi, zwłaszcza jeśli chodzi o ich zasilanie i sterowanie, a nawet nawigowanie. Nierzadko istnieje również możliwość wyboru różnych sposobów wyładowywania przez maszyny towaru oraz metod jego pobierania. Jak więc widać, swoista elastyczność tych wysoce nowoczesnych urządzeń jeszcze bardziej zwiększa ich atrakcyjność i sprawia, że komfort pracy znacząco się poprawia.

Jakość – Wózki samojezdne AGV

Warto w tym miejscu również nadmienić, że mobilne roboty transportowe wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu mogą służyć ich użytkownikom przez wiele kolejnych lat, a usterki stanowią w ich przypadku rzadkość.

Bezpieczeństwo pracy – wózki transportowe

Roboty AVG mają wiele przydatnych funkcji transportowych. Poza nimi posiadają jednak również inne umiejętności, a wśród nich wymienić należy zwłaszcza zdolność kontrolowania przestrzeni wokół siebie. Dzięki układom nadzorującym pojazdy potrafią ocenić, czy na ich drodze nie znajdują się żadne przeszkody ani ludzie. Dzięki temu niebezpieczeństwo wypadku zostało przez twórców robotów zminimalizowane, a pracujący wokół pojazdów ludzie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ to nie oni muszą uważać na maszyny, a one na nich.

Nie ma wątpliwości, że pojazdy, o których w tym miejscu mowa, rzucają na produkcję i magazynowanie nowe światło. Zdolne do samodzielnej pracy mogą zastąpić pracownika i usprawnić wykonywane czynności. Z całą pewnością szybko zagoszczą w większości firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here