praca kuriera

Każde zajęcie ma swoją specyfikę i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Patrząc z boku na jakiś zawód można by było odnieść wrażenie, jest to proste zajęcie. Ale to tylko pozory, bo gdybyśmy weszli głębiej w ten temat, okazałoby się, że nie jest tak, jak by się mogło wydawać. Przykładem niech będzie praca nauczyciela. Cóż to takiego wielkiego robi taki nauczyciel?

Ma sobie te 18 godzin w tygodniu, Do tego wszystkie wolne weekendy, nie mówiąc już o dniach wolnych przy okazji świąt. Do tego jeszcze dwa tygodnie ferii zimowych i dwa miesiące wakacji. Żyć, nie umierać. Ok. to wszystko jest prawda, ale kiedy popatrzymy z szerszej perspektywy, okazuje się, że to nie jest znów takie fajne zajęcie. Rzeczone 18 godzin to tylko czas spędzony „przy tablicy”. A gdzie czas na przygotowanie się do każdej lekcji?

Czasami jest tak, że na przygotowanie jakiegoś tematu czy cyklu lekcji trzeba poświecić nawet kilka godzin. Nauczyciel musi zgłębić jakąś kwestię pod względem merytorycznym, ale jeszcze do tego musi obmyślić scenariusz zajęć, by te były na tyle atrakcyjne dla ucznia, by ten „wyniósł” z nich jak najwięcej. Nierzadko jest też i tak, że konieczne jest przygotowanie materiałów dydaktycznych czy innych pomocy dla uczniów. Oczywiście, wszystko można znaleźć, ale trzeba temu poświecić sporo czasu.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, oceniając pracę nauczyciela, jest to, że pracuje się z żywą materią, a to zupełnie inne zajęcie niż praca za biurkiem. Nauczyciel musi być non stop aktywny. Nie chodzi już nawet o to, że cały czas wytęża swój umysł, ale jeszcze przecież odpowiada za powierzonych mu uczniów. Poza tym praca nauczyciela to jeszcze mnóstwo innych zajęć w szkole, które pośrednio tylko łączą się z uczeniem, czyli tym podstawowym obowiązkiem, który każdy nauczyciel ma wpisane w angażu.

praca kuriera jak wygląda

Ale wróćmy do zasadniczej kwestii niniejszego artykułu, bo wszak mieliśmy czynić rozważania na temat: praca kuriera jak wygląda? O tym najlepiej opowiedzieliby nam wszyscy ci, którzy tę pracę wykonują na co dzień. Nie byłoby chyba nawet ze znalezieniem takich osób, bo kurierów na naszym rynku nie brakuje. To jeden ze znaków czasów, w jakich przyszło nam życie. Kurierów mamy sporo, bo i firm kurierskich funkcjonuje w naszej rzeczywistości dużo.

Aż trudno sobie dzisiaj wyobrazić czasy, kiedy usługi kurierskie nie były tak rozpowszechnione. Jak w ogóle wtedy udawało się nam funkcjonować? No cóż, człowiek ma to do siebie, że nader szybko przyzwyczaja się do mniejszych czy większych udogodnień i chętnie później z nich na co dzień korzysta. Miejmy świadomość tego, że funkcjonujemy w świecie sporych możliwości, więc siłą rzeczy staramy się z nich korzystać.

Kurier to osoba, która co jakiś czas odwiedza nas, bo przecież zamawiamy różne rzeczy przez internet i wówczas najlepszym wyjściem jest wybranie opcji dostawy przez kuriera. Skoro już kogoś takiego pod pewnym względem znamy, warto byłoby sobie uświadomić kwestię typu: praca kuriera jak wygląda? No cóż, nie jest to łatwa praca i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.
Przede wszystkim ktoś taki jest praktycznie cały czas w drodze. Mało tego, w ciągu swojego dnia pracy musi dostarczyć jakąś określoną liczbę przesyłek i dlatego też każdy kurier jest ciągle pod presją.

Taki pracownik musi często pokonać sporo kilometrów, żeby wszystkie paczki zostały dostarczone w określonym dniu, bo informację o ich doręczeniu otrzymali ich adresaci. Za jakiekolwiek opóźnienie odpowiada przecież kurier. Nie da się jednak wszystkiego zaplanować, bo na drodze mogą wydarzyć się przecież różne rzeczy, których nikt nie jest w stanie przewidzieć.

kurier

Praca kuriera nie ogranicza się do ośmiu godzin, ale znacznie czasami przekracza tę granicę. Oczywiście, pracownik otrzymuje za to wynagrodzenie, ale zdecydowanie bardziej chyba ktoś taki wolałby wrócić do domu.

A co jeszcze można by było powiedzieć na temat: praca kuriera jak wygląda?

Na pewno to, że czasami kurierzy muszą pracować także w soboty. Tak dzieje się, gdy nie udało się doręczyć do piątku wszystkich przesyłek. Albo też kiedy w ogóle jest ich nadmiar, np. w czasie przedświątecznym. Wtedy kurierzy pracują naprawdę bardzo ciężko, bo stale są w drodze.

Nie można także nie wspomnieć o tym, że i sama całodniowa jazda samochodem bywa męcząca. Nawet dla kogoś, kto lubi to robić. Chyba nieco udało się nam przybliżyć temat: praca kuriera jak wygląda? Miejmy tego świadomość i nie denerwujmy się, kiedy kurier nie przywozi nam na czas przesyłki, bo często nie wynika to z jego złej woli czy winy.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here