Worki na śmieci

Przeciętny Polak produkuje około 350 kg śmieci rocznie. Na tle Europy, na szczęście wypadamy dość dobrze, ponieważ przeciętny Europejczyk wyrzuca do kosza około 500 kg odpadów. Od kilku lat, zgodnie z ustawą, dzielimy odpady wg różnych kategorii. Dzięki temu możemy odzyskać jak najwięcej surowca wtórnego.

Kilka słów o workach do segregacji śmieci

Kolor worka podpowiada do jakiego kosza, powinniśmy wyrzucić śmieci:

  • worek niebieski – papier, karton, gazety, czasopisma, katalogi, ulotki, zeszyty, książki i inne papierowe artykuły
  • worek zielony – butelki i słoiki szklane po napojach i żywności bez nakrętek, szklane opakowania po kosmetykach
  • worek brązowy – odpady z owoców i warzyw, fusy po kawie i herbacie, skorupki jajek, resztki jedzenia, trawę, liście, kwiaty
  • worek żółty – butelki plastikowe, kartony po mleku i napojach, torby i opakowania plastikowe, puszki po napojach i konserwach

Możemy wybrać worki o zróżnicowanej pojemności (35l – 120l) oraz różnych typach zakończeń – klasycznym, z uszami lub z taśmą ściągającą.

Warto szukać worków, które wykonane są z materiału, nadającego się do ponownego recyklingu, np.:. https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci

Worki zapachowe

O tym, jaki fetor potrafią wydzielać odpady, nikogo nie trzeba przekonywać. Ratunkiem w takiej sytuacji są worki zapachowe. Lawenda lub uniwersalny świeży zapach neutralizują nieprzyjemną woń wydobywający się ze śmietnika. Podstawową cechą dobrego worka jest jego wytrzymałość. Ważne, aby posiadał tzw. boczne zgrzewy, które zapobiegają przeciekom oraz wzmacniają dno.

Worki antybakteryjne

Nowość na rynku. Worki, które blokują rozwój bakterii i grzybów. Swoje działanie antybakteryjne zawdzięczają produktowi biobójczemu na bazie substancji czynnej: szkło fosforowe, zawierające srebro. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że worki wykazują działanie antybakteryjne wobec szczepów bakterii Escherichia coli oraz Staphylococcus aureus.

To sprawia, że idealnie sprawdzą się nie tylko w domowej kuchni czy łazience, ale także w biurze i placówkach medycznych.

W zależności od potrzeb można wybrać worek o różnej pojemności czy rodzaju zamykania. Ważne, by był szczelny i odporny na rozerwanie oraz wykonany z materiału poddającemu się recyklingowi. Dbajmy o naszą planetę, segregując śmieci i używając worków, które jej dodatkowo nie zaśmiecą, lecz dadzą się ponownie wykorzystać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here