Rękawiczki jednorazowe – w jaki sposób je używać?

0
1182

Zapewne każdy z nas przynajmniej raz w życiu korzystał z rękawiczek jednorazowych. W dzisiejszych czasach są one stosowane nie tylko w medycynie, ale także w wielu innych branżach, gdzie sterylne warunki są pożądane. Gdzie możemy dokonać zakupu rękawiczek jednorazowych? Jak używać rękawiczek jednorazowych? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Gdzie możemy dokonać zakupu rękawiczek jednorazowych?

Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wyróżnić możemy różne rodzaje rękawiczek. Należą do nich rękawiczki nitrylowe, lateksowe, winylowe, foliowe, a także neoprenowe. Te pierwsze są zalecane dla alergików, natomiast lateksowe egzemplarze są najchętniej wybierane, ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny. Gdzie jednak warto zakupić rękawiczki jednorazowe? Powinniśmy je znaleźć właściwie w każdej aptece- również w tych internetowych. W przypadku walki z epidemią ogromne znaczenie ma izolacja, dlatego też warto zdecydować się na zakup rękawiczek przez internet. Z pewnością godny uwagi jest sklep znajdujący się na stronie https://czystyszop.pl/13-rekawiczki. Ich cena jest różna i zależna od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, a także jaki materiał wykonania wybierzemy. Przykładowo tradycyjne rękawiczki lateksowe bądź nitrylowe mogą kosztować około 1 zł za sztukę.

Jak używać rękawiczek jednorazowych?

W jaki sposób używać prawidłowo rękawiczek jednorazowych, aby zmaksymalizować ich skuteczność? Jeśli zdecydujemy się na zakup kilkunastu sztuk, wówczas w pierwszej kolejności wyjmujemy rękawiczki z opakowania. Następnie chwytamy je w miejscu, gdzie normalnie znajduje się nadgarstek. Teraz płynnym i precyzyjnym ruchem wsuwamy dłoń do wnętrza. Najpierw nakładamy pierwszą rękawiczkę, później to samo robimy z drugą rękawiczką. Kiedy już zdecydujemy się na ich zdjęcie, wówczas łapiemy palcami za jedną rękawiczkę i ściągamy, wywracając na drugą stronę. Drugą natomiast zdejmujemy ruchem ślizgowym. Pozostaje nam wyrzucenie rękawiczek do kosza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here