miliarderzy

Poniżej przedstawiamy wam bardzo cenne lekcje i jakie legendarne inwestor Warner Buffett daje co roku swoim akcjonariuszom. Są to rady dotyczące finansów i nie tylko. Dzięki nim przekonasz się co radzi autorytet wśród inwestorów. Warto jest posłuchać takich rad od prawdziwej legendy. Oto co mówi.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/porady-finansowe-miliardera/

„Obecne zespoły dyrektorskie są zacofane”

Buffett krytycznie ocenia rolę dyrektorów, którzy bardzo często po prostu przytakują prezesom firm. Wprowadzając zmiany między innymi w zarządach zdecydowanie naprawa damy filmy na sukces. Dobrze jest postawić na kobiety w zarządach ponieważ obawiają się one sprzyjającą szczerością narady dyrektorów bez udziału CEO. 

Bardzo duży problem polega jednak na tym że większość szefów nie chce szukać dyrektorów, w którzy mogliby podważyć ich decyzję. Przecież nie o to chodzi. Problem tkwi w pieniądzach. Dyrektorzy zarządu często dostaje regularnie ponad 250000 $ rocznie za swoją pracę która polega na udziale w około 6 dorocznych spotkaniach. System Ten działa w ten sposób, że nie mają powodów krytykować swoich prezesów. Dyrektorzy dodatkowo nie mają motywacji pszczelich aby angażować się w działalność firmy. 

„Uwzględnij cnotę lenistwa”

Inwestor uwielbia wprost leniwy styl inwestowania. Jego zdaniem nadpobudliwość w ciągłym kupowaniu oraz sprzedawaniu zatrudnieniu i zwalnianie doradców finansowych powoduje ogromne straty. Miliarder uważa też że bezczynność jest czasami dobra. Jego zdaniem prawie każdemu inwestorowi lepiej służy zakup kilku niezawodnych akcji i trzymania się w ich perspektywie na bardzo długi czas, zamiast próby dopasowania czasu kupna i sprzedaży do cykli rynkowych.

„Czas jest przyjacielem cudownego biznesu, a wrogiem miernego”

Warner Buffett podkreśla, że słaby firmy kosztują sporo pieniędzy w czasie między ich kupnem, a sprzedażą z dyskiem. Trzeba więc po prostu pompować w nie gotówkę. Nigdy nie inwestujemy w firmie, które mogą odnieść sukces jeżeli będzie utrzymywana przez bardzo krótki czas. Inwestujemy natomiast firmy które mogą odnieść sukces bardzo długim okresie czasu nawet jeśli to będzie 100 lat lub dłużej.

Zobacz też: http://elsinterakcja.pl/zwrot-podatku-firmie-jednoosobowej-zasady/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here