Kamizelka na łódź – jaką wybrać?

0
1078

Jesteś szczęśliwym posiadaczem własnej łodzi? Świetnie! Wiesz w takim razie zapewne, że dobrej jakości kamizelka na łódź to obowiązkowy element Twojego wyposażenia podczas każdego rejsu. Kamizelka ratunkowa, asekuracyjna czy pneumatyczna – jaką wybrać? Która z nich okaże się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę?

Kamizelka ratunkowa

Dedykowana jest wszystkim tym, którzy nie potrafią pływać. Koniecznie wyposaż w nią swoje dzieci. Czym się charakteryzuje? Niezawodnością i skutecznością w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach! Każdy egzemplarz poddawany jest restrykcyjnym testom, które mają na celu sprawdzić, czy spełnia on wszelkie normy oraz standardy. Taka kamizelka na łódź cechuje się najbardziej zabudowaną konstrukcją, co dla niektórych użytkowników może stanowić pewien dyskomfort. Jeżeli jednak nie posiadasz nawet najmniejszych umiejętności pływackich, to tego typu niewielka przeszkoda nie powinna stanowić dla Ciebie większego problemu. Jaki kapok wybrać? Polecam zapoznać się z ofertą marki Aquarius, gdzie znajdziesz produkty dostosowane pod każdy wiek potencjalnego użytkownika w naprawdę korzystnych, przystępnych cenach.

Kamizelka asekuracyjna

To coś, co sprawdzi się każdemu pływakowi. Jej zadaniem jest pomoc w utrzymaniu się na powierzchni wody. Producenci w swoich wyrobach zastosowali mnóstwo ulepszeń mających na celu poprawę komfortu użytkowania, tak więc bez problemu znajdziesz kapok dedykowany konkretnej aktywności nad wodą: kamizelkę wędkarską (z mnóstwem kieszonek na drobiazgi), specjalnie zaprojektowany kapok na żagle oraz na kajaki itp.

Kamizelka pneumatyczna

Można chyba śmiało powiedzieć, że tego rodzaju kamizelka na łódź spełnia nawet najbardziej wygórowane wymagania. Jest najbardziej komfortowa ze wszystkich wymienionych modeli. Dlaczego? Otóż noszona w stanie spoczynku (gdy nie jest napompowana) jest wręcz niewyczuwalna, ale nie odbija się to w żaden sposób negatywnie na bezpieczeństwie stosowania – kamizelka napełnia się automatycznie przy pierwszym kontakcie z wodą – woda rozpuszcza tabletkę znajdującą się między nabojem z CO2 a mechanizmem spustowym. Cena? Model od Aquariusa to koszt rzędu 300-400zł.

Kamizelka na łódź – gdzie ją kupić?

Na pewno w miejscu zajmującym się sprzedażą specjalistycznego sprzętu wodnego. Pamiętaj, że dokonując wyboru powinieneś kierować się przede wszystkim jakością oferowanego produktu. Zajrzyj na stronę www.gokajak.com – znajdziesz tam nie tylko towary sygnowane marką Aquarius, ale również oferty producentów z całego świata – kamizelka na łódź, odzież do noszenia w wodzie, akcesoria wodoszczelne oraz wiele, wiele innych.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here