Jak zima to czas na doładowanie akumulatorów! Gdzie najlepiej wypocząć w Polsce?

Szukając miejsca na zimowy wypoczynek, bardzo często zapominamy o Polsce. Wybieramy zagraniczne rejony – a przecież i u nas zima potrafi zaskoczyć malowniczymi zakątkami, które prezentują się o wiele ciekawiej niż latem. W końcu magia śniegu może sprawić, że stanie się naprawdę bajkowo i magicznie!

Planowanie wypoczynku nie należy do rzeczy łatwych – ilu uczestników wyjazdu, tyle pomysłów na docelowe miejsce pobytu. Wielu amatorów śnieżnych eskapad wybiera najczęściej Zakopane i Tatry Wysokie. Ale czy na tym pomysły się kończą? Nic podobnego! Oto lista miejsc, które przygotowaliśmy wspólnie ze https://smartpozyczka.pl/. Tutaj zimowe atrakcje są gwarantowane!

Nieoczywisty Bałtyk – miejsce idealne nie tylko latem

Miejscowości nadbałtyckie wyglądają fenomenalnie o każdej porze roku. Jednak to właśnie zima pozwala na rozkoszowanie się pięknymi widokami – nie piaszczystych plaż, ale połaci śniegu, zamarzniętego brzegu czy pływających tafli lodowych. Szczególnie wzięty jest Półwysep Helski, który stanowi raj dla miłośników przyrody i relaksu na świeżym powietrzu. Spacerując po długich plażach, mamy okazję podziwiać nie tylko krajobrazy, ale i skorzystać z dużego stężenia jodu. Niewątpliwą atrakcją jest także popularne fokarium oraz długie trasy dla amatorów narciarstwa biegowego. Co ciekawe – ceny za nocleg w okresie zimowym są tutaj tańsze nawet o 50% niż w sezonie. Warto z tego skorzystać!

Mazury – cud natury

Nie bez kozery Mazury kojarzą się wyłącznie z letnim wypoczynkiem. Jednak pasjonaci Krainy Tysiąca Jezior powinni wybrać się do niej również, gdy za oknami prószy śnieg. Jest to doskonała okazja, by  odwiedzić najdalsze zakątki dzikiej przyrody przejeżdżając się psim zaprzęgiem! W Puszczy Boreckiej możemy zaobserwować stada żubrów, a w Republice Ściborskiej – wilków. Fani adrenaliny mogą wypróbować formę żeglarstwa lodowatego czy icekatingu. Natomiast dla miłośników śnieżnego szaleństwa dostępne są stoki narciarskie i snowboardowe. Cena za nocleg to ok. 40-50 zł za dobę, w prywatnych domach i powyżej 50 zł  w hotelach.

Krynica-Zdrój – uzdrowisko na każdą porę roku

Niesłabnącą popularnością cieszy się również Krynica Zdrój z najdłuższą w Polsce kolejką gondolową i wyśmienicie przygotowanymi trasami narciarskimi. Moc niezapomnianych atrakcji i pięknych widoków to jedno. Krynica-Zdrój proponuje także trasy narciarstwa biegowego nie tylko dla “wyjadaczy” tras, ale także dla początkujących. Szaleństwa na stoku warto spożytkować z odwiedzinami w lokalnych sanatoriach, w których czekają na nas wody lecznicze.

Pamiętajmy, by przy wyborze wymarzonego miejsca kierować się swoimi potrzebami i zawartością portfela. Jednocześnie weźmy pod uwagę, że idealne miejsce na letnie wakacje może stać się również doskonałym pomysłem na zimowe szaleństwa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here