Jak powstają batony?

0
775

Ciężko znaleźć osobę, która przynajmniej raz w ciągu swojego życia nie zjadłaby batona, czy to zawierającego dużo czekolady, czy też zdrowszego batonika dietetycznego. Jednak czy ktoś zastanawia się, co jest potrzebne do produkcji tych słodyczy i jak przebiega proces ich produkcji krok po kroku?

Batoniki z taśmy produkcyjnej

Do produkcji batoników, podobnie jak innych słodyczy, niezbędna jest specjalna linia produkcyjna oraz zaangażowane, odpowiednio przeszkolone osoby, które przy zachowaniu standardów i określonych procedur, będą tę linię obsługiwać. Linia produkcyjna do produkcji batoników powinna zawierać m.in. takie elementy jak: stół chłodniczy, mieszalnik mas czy też kocioł do podgrzewania cukru. W dalszej kolejności niezbędna okazuje się krajalnica, ciągarka do masy, i dozownik masy, wymierzający odpowiedniej wielkości kawałki. Następnie, elementem taśmy produkcyjnej jest tunel chłodzący, który utrzyma odpowiednią temperaturę batoników i spowoduje zgęstnienie masy. Kolejną, końcową już częścią taśmy produkcyjnej do batoników jest urządzenie do krojenia lub urządzenie do powlekania czekoladą. I tylko wszystkie wymienione w poprzednim zdaniu elementy linii do produkcji batoników mogą sprawić, że będzie można cieszyć się ulubionymi, dodającymi energii słodyczami.

Kilka słów o producentach

Jednym z uznanych producentów słodyczy jest firma Eurohansa. Ich wyrobami zajadają się różne osoby już od przeszło 30 lat. Swoje towary firma eksportuje na rynki Europy, zarówno północnej, jak i zachodniej. Najbardziej rozpowszechnioną spośród linii wytwarzających słodycze w zakładzie jest produkcja wartościowych, zdrowych batonów. Produkowane są tutaj batoniki kokosowe w czekoladzie, batoniki musli, jak również batony wyprodukowane na bazie past owocowych. Firma oferuje produkty, które stanowią ukłon w stronę pasjonatów zdrowszego stylu życia. Produkowane są tu również tradycyjne arachidowe kamyki oraz drażetki cukrowe. Wchodząc na https://www.eurohansa.com.pl/ można zapoznać się z bogatą ofertą słodyczy produkowanych przez uznaną firmę z długoletnim doświadczeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here