Folie polietylenowe – zaskakujące właściwości i zastosowanie

0
326

Polietylenowa folia termokurczliwa to rodzaj tworzywa sztucznego, które wykorzystywane jest w logistyce, transporcie, ale też w budownictwie i branży spożywczej. Przykładem takiego materiału jest folia termokurczliwa Izifilm. Sprawdźmy, jakie są najważniejsze właściwości tego materiału i gdzie dokładnie można go wykorzystać?

Folie termokurczliwe – czym są i gdzie się je stosuje?

Właściwości folii termokurczliwej Izifilm sprawiają, że odgrywa ona istotną rolę w transporcie. Do jej produkcji używa się tworzywa sztucznego, które na skutek oddziaływania wysokich temperatur zmniejsza swoją objętość. Dzięki temu można z jej pomocą skutecznie zabezpieczyć i ustabilizować ładunek znajdujący się na palecie. Folie termokurczliwe sprawdzają się podczas zabezpieczania przesyłek zbiorczych. Można je też wykorzystać do ochrony produktów przed zakurzeniem i zabrudzeniem. Są one dostępne w kilku różnych rodzajach. Zwykle różnią się one między sobą grubością użytej folii. Im jest ona większa, tym łatwiej zabezpieczać ładunki o ostrych krawędziach.

Folia termokurczliwa sprawdza się też jako:

  • dodatkowa osłona stolarki okiennej i drzwiowej,
  • ochrona fundamentów i zadaszeń,
  • materiał do produkcji przemysłowych zgrzewek,
  • tworzywo do produkcji reklamówek.

Najważniejsze właściwości folii termokurczliwych

Jedną z największych zalet odróżniających folię termokurczliwą od innych odmian folii jest jej zdolność do zmniejszania objętości na skutek oddziaływania wysokiej temperatury. Dzięki temu polietylen tworzy swoistą „osłonę”na spakowanym z jej pomocą ładunku. Dzięki niej ładunek jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, oddziaływań mechanicznych, niskich temperatur i wielu innych czynników, które mogłyby doprowadzić do jego uszkodzenia, zniszczenia lub zepsucia. Folia termokurczliwa zachowuje dużą wytrzymałość mimo niewielkiej grubości. Charakteryzuje ją też bardzo duża elastyczność, dzięki której dopasowuje się do kształtu spakowanego towaru.

Właściwości organoleptyczne folii termokurczliwej

Polietylenowa folia termokurczliwa Izifilm może być z powodzeniem używana w branży spożywczej. Produkt nie zawiera substancji, które mogłyby wpłynąć na skład przechowywanych w niej produktów. Co więcej, folia jest całkowicie neutralna zapachowo, w związku z czym nie wpływa na właściwości artykułów spożywczych.

Reasumując, folia termokurczliwa to doskonały materiał izolacyjny. Sprawdzi się ona również jako zabezpieczenie niektórych konstrukcji, elementów budowlanych, a także jako zabezpieczenie towarów w trakcie transportu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here