sen

Odkąd byliśmy dziećmi, powtarzano nam, że powinniśmy przesypiać 8 godzin w ciągu dnia, aby nasz organizm miał czas na odpowiednią regenerację po całym dniu aktywności. Niektórzy zapomnieli jednak o tej zasadzie, a w efekcie ich sen waha się na granicy 4 lub 5 godzin w ciągu doby. Oczywiście istnieje też grupa osób, które niewystarczająco się wysypiają z przyczyn, które nie są od nich zależne i na tej grupie postanowiliśmy się dzisiaj skupić. Bezsenność – bo o niej mowa, może wynikać z najróżniejszych przyczyn, takich jak przewlekły stres, nieodpowiednia higiena snu czy ciężki stan zdrowia. Postaramy się podpowiedzieć, w jaki sposób zadbać o zdrowy sen, aby pozbyć się uciążliwej bezsenności i w końcu dobrze się wyspać!

Kilka rad w trosce o zdrowy sen

Zdrowy sen wymaga przede wszystkim odpowiedniej rutyny, która pozwoli naszemu organizmowi przygotować się do odpoczynku. Warto zadbać o to, aby kłaść się i wstawać o tych samych porach. Aby zadbać o swój sen, powinniśmy także zmienić swoje nawyki. Powinniśmy unikać zarówno wszelkiego rodzaju używek, jak i spożywania posiłków na kilka godzin przed zaśnięciem. Dobrym pomysłem będzie również aktywność fizyczna. Seria kilku lekkich ćwiczeń, wieczorny jogging, a może wizyta na siłowni? Tylko od Ciebie zależy, jaki typ wysiłku wybierzesz. Jeżeli jesteś fanem relaksacji i medytacji, również możesz dać sobie kilka minut skupienia przed snem, dzięki czemu oczyścić swoją głowę od zbędnych i przytłaczających myśli. Aby poczuć się bardziej rześko i świeżo, zadbaj o regularne wymienianie pościeli i pranie jej w odpowiedniej temperaturze, a także przewietrz sypialnię przed położeniem się do łóżka. Wszystkie te czynności to elementy związane z higieną snu, które pomogą Ci zadbać o zdrowy sen i być może okażą się skuteczne w walce z bezsennością. Pamiętaj jednak, że niezwykle istotna jest regularność – bez konsekwentnie wprowadzanych zmian, nie zobaczysz efektów.

Zdrowy sen to także komfortowe łóżko

Aby zdrowo się wyspać potrzebujesz nie tylko odpowiedniej rutyny, ale również wygodnego materaca oraz odpowiednio dopasowanej poduszki i kołdry. Warto postawić na naturalne materiały takie jak bawełna czy len oraz przetestować poduszki z naturalnym wypełnieniem https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/. Zadbaj o odpowiednie otoczenie w swojej sypialni i przekonaj się, jak wygląda jakościowy wypoczynek!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here