Wynajem wózków widłowych

Wynajem wózków widłowych oferowany jest przez wiele firm i stanowi alternatywę względem konieczności zaopatrywania się przedsiębiorstwa we własne wózki. Co wydaje się jednak bardziej opłacalne – wynajem wózków widłowych, czy może jednak ich zakup?

Zakup całej floty wózków widłowych może przekraczać możliwości finansowe firmy. Wobec tego wiele przedsiębiorstw korzysta ze sposobności wypożyczenia wózków, dzięki czemu w krótkim i średnim terminie może zaoszczędzić kapitał. Z drugiej jednak strony trzeba liczyć się z koniecznością dokonywania częstszych przeglądów i prac konserwacyjnych używanych pojazdów.

Wynajem wózków widłowych – oszczędność finansowa

Wynajem wózków widłowych zapewnia przedsiębiorcy oszczędność kapitału, a co się z tym wiąże lepszą płynność finansową. Rzadko zdarza się bowiem, by docelowo złożona z kilkunastu lub kilkudziesięciu wózków widłowych flota finansowana była przez przedsiębiorcę w formie gotówkowej. Najczęściej konieczne staje się uruchomienie linii kredytowej, które generuje wiążące zadłużenie na lata. Nie trudno wyobrazić sobie, co dzieje się w sytuacji późniejszego bankructwa firmy.

Dzięki zdecydowaniu się na wynajem wózków widłowych (oferowany m.in. przez tak znane i profesjonalne firmy w branży, jak Still) przedsiębiorca zyskuje większe bezpieczeństwo i komfort psychiczny. Niewątpliwie sprzyjają temu elastyczne terminy wynajmu, które mogą być kilkudniowe, kilkumiesięczne lub nawet kilkuletnie. W związku z tym możliwości wynajmu wózka widłowego obejmują także osoby indywidualne, które potrzebują pojazdu na krótki czas i do prywatnych celów.

Zagrożenia przy wynajmie wózków widłowych

Do najczęściej przytaczanych wad wynajmu zalicza się konieczność dokonywania częstszych i nieraz bardziej intensywnych prac konserwacyjnych i serwisowych. Wynika to z faktu, że wynajmowana maszyna była już prawdopodobnie eksploatowana. Jak się jednak okazuje, wszystko zależy od podmiotu, który dokonuje wynajmu wózków. Niektóre firmy, takie jak Still, nie tylko gwarantują pełną obsługę serwisową, ale na życzenie klienta oferują także ubezpieczenie pojazdu od szkód mechanicznych.

Wynajem wózków widłowych może nie sprawdzić się jednak w przypadku dużych firm, których pozycja na rynku nie jest zagrożona, a które jednocześnie potrzebują wózków widłowych na długie lata – wówczas korzystniejszy może wydawać się zakup pojazdów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here