Sprzedawcy energii w Polsce i ich oferty

0
2198

Prowadzenie gospodarstwa domowego, niezależnie od tego czy mieszkasz w domu czy w mieszkaniu, jest sprawą nadzwyczaj odpowiedzialną, gdyż właśnie od ciebie zależy stan Twojej nieruchomości, a co więcej ile jej utrzymanie będzie kosztowało. Spośród wydatków codziennych najbardziej się wyróżniają opłaty za prąd. Energia elektryczna jest najdroższym z mediów niezbędnych dla współczesnego domu, dlatego wybór właściwego sprzedawcy energii jest priorytetowym zadaniem właściciela domu. Zmiana sprzedawcy może zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych miesięcznie, które można będzie wydać na coś znacznie bardziej przyjemnego niż rachunki za prąd.

Sprzedawcy energii w Polsce

Choć dostawcę prądu wybierać nie możemy, ale nie musimy kupować prąd od dostawcy. Od ponad dziesięciu lat w Polsce obowiązuje prawo, które pozwala na wybór sprzedawcy prądu i jego zmiany. W związku z tym prawem, teraz właśnie sprzedawcy muszą się dopasować do rynku oferując coraz lepsze oferty dla swoich stałych oraz potencjalnych klientów. Często słyszymy jednak obawy konsumentów związane z zakupem prądu od sprzedawcy, który nie jest dostawca energii, ale nie trzeba się martwić. Obowiązkiem dostawcy prądu w danym regionie jest zagwarantowanie sprawnej infrastruktury i niezwłoczne naprawy, niezależnie od tego czy umowę masz podpisana z nim czy z jakimkolwiek innym sprzedawca, który oferuje energię elektryczną w Twojej okolicy.

Najtańsza oferta za prąd i jak ją znaleźć

W czasach gdy internet jest nieodłączną częścią naszego życia, poszukiwanie nowego sprzedawcy energii warto zaczynać z zapoznania się z ofertami na stronie internetowej. Ogólne oferty są często bardzo dalekie od ceny końcowej, która ci zaproponuje sprzedawca podczas zawarcia umowy, dlatego dla wygody swoich potencjalnych klientów niektórzy sprzedawcy, tacy jak Po Prostu Energia, udostępniają na stronie kalkulator zużycia energii. Za pomocą kalkulatora można bez problemu wyliczyć aktualne lub potencjalne zużycie prądu w Twoim domu i w nawiązaniu do wyniku otrzymać precyzyjna indywidualną ofertę.

Podjęcie decyzji o to z jakim sprzedawcą energii elektrycznej podpisać umowę jest decyzją odpowiedzialną i najważniejszym kryterium jest najniższa oferta za prąd dla Twojego domu czy przedsiębiorstwa. Przed podpisaniem umowy warto jednak też się skupić na szczegółach o których większość zapomina, takich jak jakość obsługi i ogólny komfort współpracy z danym sprzedawcą energii elektrycznej. Dwa najbardziej frustrujące momenty dla klienta, to strata czasu na oczekiwanie na linii telefonicznej lub stanie w niekończącej się kolejce. W odróżnieniu od gigantów branży Po Prostu Energia się ciszy popularnością wśród swoich klientów nie tylko za niskie ceny za prąd, a również za nowoczesne podejście do obsługi klienta. Nie musisz czekać na linii, wystarczy, że zostawisz informację kiedy chciałbyś porozmawiać i na jaki temat, a przygotowany do rozmowy konsultant skontaktuje się z Tobą i pomoże w rozwiązaniu wszystkich wątpliwości. Nie musisz więcej stać w kolejce, gdyż wszystkie formalności, niezależnie czy to podpisanie umowy czy zmiana danych, załatwisz online i nie musisz nawet wychodzić z domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here