Kancelaria prawna dla firmy

Prowadzenie firmy, małej czy też dużej, wymaga nie tylko znajomości rynku, marketingu, czy oferowania wysokiej jakości produktu czy usług. Ważna jest też strona prawna, czyli zabezpieczenie interesów przedsiębiorstwa prewencyjnie oraz na wypadek złamania prawa skarbowego, administracyjnego czy nawet karnego. Dlatego dobra kancelaria prawna to niezbędny podmiot, z którym powinna podjąć współpracę każda firma.

Dlaczego prawnik jest niezbędny w firmie?

Przede wszystkim będzie on zapoznawał się z wszelkimi dokumentami i sprawdzał ich poprawność pod względem zgodności z aktualnymi przepisami, ale także to, czy zapisy są korzystne dla firmy. Ponadto kancelaria prawna pomaga księgowej w sprawach związanych z rozliczeniami podatkowymi i z klientami.

Oczywiście prawnik jest potrzebny by zapobiegać problemom, ale także pomagać wtedy, kiedy już do nich doszło. Może się zdarzyć, że będzie potrzebny do reprezentowania firmy przed organami skarbowymi lub sądem. Wtedy pomoc dobrego prawnika jest naprawdę nieoceniona, ponieważ pomaga wyjść niekiedy z naprawdę dużych problemów.

Kancelaria prawników czy osoba zatrudniona w firmie?

Czy lepiej zdecydować się na zatrudnienie własnego prawnika na etacie, czy może wystarczy zaangażować kancelarię prawną jako odrębny, zewnętrzny podmiot, z którym się tylko współpracuje w razie potrzeby? Wiele zależy od wielkości firmy i tego, jak wiele spraw będzie trzeba powierzyć prawnikom.

Wiele kancelarii świadczy obsługę prawną firm i niejedna korporacja korzysta właśnie z takiego rozwiązania, ponieważ jest ono ekonomiczne i nie wymaga tworzenia odrębnego działu prawnego w firmie. Może się to sprawdzić przy małych i średnich firmach, zaś zakres takiej obsługi jest naprawdę szeroki, więc można się czuć przy tym pewnie i bezpiecznie?

Firma i problemy prawne – co robić?

Najlepszym wyjściem jest korzystanie prewencyjnie z obsługi prawnej właśnie ze względu na możliwość unikania nawet poważnych problemów. Jeżeli nie da się tego zrobić i firma już popełniła jakieś wykroczenie lub nawet przestępstwo, konieczne jest znalezienie dobrego adwokata, który będzie ją reprezentował przed organami skarbowymi czy sądem.

Prawnik musi poznać całą prawdę, nawet jeżeli jest ona niewygodna dla firmy, czyli na przykład gdy doszło do złamania prawa na skutek zaniedbania lub umyślnego działania pracowników czy szefa.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here