rodzaje piórników dziecięcych

Wyprawka szkolna to nie tylko książki, zeszyty i plecak, równie istotny jest wybór piórnika dla dziecka. Jest to niezbędny element. Zadaniem piórnika szkolnego jest pomoc w segregowaniu, przechowywaniu i odszukiwaniu przyborów, które służą do pisania. 

Piórniki szkolne występują w różnych rodzajach, dlatego wybór tego odpowiedniego nie jest wcale taki trudny. Dostępne są piórniki, które występują w wielu kolorach, rozmiarach i stylistyce. Najlepszym wyborem są solidne i komfortowe w użytku piórniki, które posłużą dziecku przez dłuższy czas.

Rodzaje piórników szkolnych

Piórniki szkolne dostępne są w różnych wersjach, wyróżniamy piórnik tubę, oraz klasyczne piórniki, które są składane. Piórniki tuby charakteryzują się miękką konstrukcją i tym, że są niewielkiego rozmiaru, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca w plecaku. Nie posiadają oddzielnych przegródek, do których dziecko może włożyć przybory do pisania. Dedykowane są raczej starszym dzieciom. Poprzez swoją formę nie skłaniają do każdorazowego porządkowania zawartości piórnika. 

Piórniki dla dzieci - jaki wybrać?

Drugim rodzajem piórników szkolnych są piórniki rozkładane, wyróżniają się tym, że otwiera się je jak książkę. Ich konstrukcja jest usztywniana, wyposażone są w zamek błyskawiczny. Piórniki tego rodzaju występują w wersji jednokomorowej lub dwukomorowej. W każdej komorze znajdują się oddzielne, mocowane za pomocą gumki przegródki, w które można włożyć przybory do pisania. Aby taki piórnik spełniał swoje zadanie musi być w nim zachowany porządek. Wtedy bez problemu odszukamy to co nam jest potrzebne. 

Jak duży powinien być piórnik szkolny?

Piórnik szkolny powinien mieć taki rozmiar, który umożliwi pomieszczenie wszystkich niezbędnych przedmiotów do nauki. Dlatego przed zakupem piórnika dla dziecka należy sprawdzić, czy jest pojemny. 

Kolejna kwestia na którą należy zwrócić uwagę to to, że inne wyposażenie posiada piórnik dla ucznia pierwszej klasy, a inne dla nastolatka. Młodsze dzieci zazwyczaj potrzebują więcej przedmiotów do pisania.

Przeczytaj też: http://elsinterakcja.pl/kuferki-dla-dzieci-warto-kupic-kuferek-szkoly-dziecku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here