Na co zwracać uwagę podczas wybierania mieszkania

Kupno nowego mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Jest to trudne przedsięwzięcie, które wymaga podjęcia wielu decyzji. Jeżeli posiadamy rodzinę, musimy mieć na uwadze indywidualne potrzeby wszystkich jej członków.

Na początek określ swoje potrzeby

Na początku zastanówmy się, jak duże mieszkanie będzie nam potrzebne i z ilu pomieszczeń, ma się ono składać. Metraż uzależniony jest głównie od liczebności rodziny. Idealnym rozwiązaniem jest, kiedy każdy ma swój pokój. Jeżeli chcemy mieć w domu miejsce pracy, np. biuro albo warsztat, musimy dodatkowo przeznaczyć odpowiedni metraż na ten cel. Spróbujmy przewidzieć to, jak nasze potrzeby zmienią się w przyszłości, nie możemy skupiać się wyłącznie na naszych obecnych oczekiwaniach.  Dla rodzin z dziećmi polecamy ofertę mieszkań w Lublinie: http://www.domlublin.pl/

Określmy, w jakiej okolicy chcemy zamieszkać

  • Codzienna logistyka jest dużo łatwiejsza, gdy w pobliżu miejsca zamieszkania są placówki przedszkolne i szkolne.  Ogromnym ułatwieniem dla rodziców, jest samodzielny powrót dzieci szkolnych do domu.
  • Ważne, by okolica była dobrze skomunikowana z resztą miasta. Sprawdźmy, czy dojeżdża tu autobus, czy w pobliżu jest przystanek.
  • W przypadku rodzin, najbardziej preferowane są lokalizacje, gdzie w pobliżu jest dużo atrakcji na świeżym powietrzu, jak np. ścieżki rowerowe, place zabaw lub boiska. Dodatkowym atutem jest, gdy w okolicy znajduje się  np. Dom Kultury oferujący ciekawe zajęcia pozaszkolne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze nowego domu?

  • Weźmy pod uwagę, czy przy naszym nowym domu jest wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość wykupienia własnego garażu.
  • Mieszkając na osiedlu, które jest ogrodzone, będziemy czuli się bezpieczniej. Dzieci mogą wtedy swobodnie spędzać czas na podwórku. Dodatkowym atutem jest zamontowany monitoring.
  • Sprawdźmy w Urzędzie Miasta, jakie inwestycje planowane są w przyszłości w naszej dzielnicy. Upewnijmy się, że nie powstanie tu ruchliwa obwodnica albo uciążliwy zakład produkcyjny.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here