Język polski dla obcokrajowców

0
1801

Czy wśród Twoich znajomych lub pracowników znajdują się osoby spoza naszego kraju? Czy nie znają polskiego lub znają go w stopniu niewystarczającym? Jeśli tak, a na dodatek mieszkacie w Warszawie, mamy dla was propozycję, którą będziesz im mógł przedstawić.

Dlaczego warto uczyć się polskiego?

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważna jest znajomość języka narodowego kraju, do którego przybywa się na stałe, a przynajmniej na dłuższy czas. Zarówno praca czy nauka, jak i zwykłe, codzienne czynności są o wiele łatwiejsze, kiedy nie potrzeba do nich pomocy trzeciej osoby.

Jeśli zatem w twoim otoczeniu znajdują się obcokrajowcy, nie powinieneś wahać się przed zachęceniem ich do rozwijania umiejętności językowych, zwłaszcza, że nauka języka polskiego dla cudzoziemców nie jest już niedostępna. Wręcz przeciwnie, jako kraj otwieramy się na innych, a co za tym idzie – coraz chętniej zapraszamy obcokrajowców i uczymy ich naszego języka.

Fachowy kurs pomoże twoim znajomym lub pracownikom w życiu codziennym, zaczynając od wypełniania obowiązków, a kończąc na możliwości porozumienia się w sklepach, miejscach kultury i rozrywki czy choćby u lekarza. W dalszej kolejności, kiedy podwyższą oni swoje umiejętności, będą mogli bez obaw korzystać z wszystkich polskich atrakcji, a także samodzielnie załatwiać sprawy urzędowe. To korzyść, którą trudno przecenić.

Co jeszcze daje kurs?

Profesjonalna szkoła języka polskiego dla obcokrajowców oprócz nauki gramatyki i słownictwa pozwoli także na praktyczne ćwiczenia nabywanych umiejętności. Zachęcając znajomych lub pracowników do podjęcia wysiłku nauki, nie zapomnij wspomnieć o tym, że czeka ich nie „sucha teoria”, ale ciekawe zadania, nawiązujące do sytuacji z życia codziennego. Wizyta u lekarza, wypad do restauracji albo wyjazd na weekend nie będą już stanowiły wyzwania, tylko zwykły element życia.

Kolejną zaletą dobrze przygotowanego kursu jest możliwość poznania kultury naszego kraju. Ten aspekt nauczania obejmować może zarówno przedstawienie ogólnopolskich zwyczajów związanych ze świętami takimi jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, jak i codzienne zachowania, które cechują naszych rodaków. Dzięki temu cudzoziemcy łatwiej odnajdą się w obecności Polaków i nie będą popadać w niezręczne sytuacje.

Ostatnia cecha kursu, o której warto wspomnieć, to nawiązywanie nowych relacji i wychodzenie z ćwiczeniami w plener. Grupa studentów może wybrać się do muzeum czy galerii, gdzie nie tylko będą poznawać zabytki i dzieła sztuki, ale także z pomocą lektora nawiążą kontakt z rodowitymi Polakami. Podobną ciekawą przygodą może być wypad do kina czy kawiarni i postawienie się w realnych, a nie symulowanych sytuacjach. Wsparcie kolegów i lektora na pewno będzie ważne i ośmielające, dlatego nawet najbardziej niepewni uczniowie szybciej nauczą się rozmawiać po polsku.

Wierzymy, że jeśli zarekomendujesz swoim znajomym lub pracownikom te kilka cech kursu w Klubie Dialogu, podejmą oni wysiłek nauki. Spróbuj – może już niedługo będziecie rozmawiać po polsku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here