Jak nauczyć się polskiego będąc obcokrajowcem

Język polski to jeden z piękniejszych, ale też najtrudniejszych języków na świecie. Obcokrajowcy często zniechęcają się na samym początku, widząc przypadki, osoby, mnóstwo zaimków i często niezrozumiałą gwarę. Plan nauki i dobry nauczyciel to podstawy, jakie są potrzebne do skutecznego nauczenia się języka polskiego.

Od czego zacząć naukę języka polskiego?

Przede wszystkim należy osłuchać się z językiem. Trzeba być jak maleńkie dzieci, które jeszcze nie potrafią mówić. Na początku swojego życia słuchają rodziców, dziadków i wszystkich w swoim otoczeniu. Chłoną słowa wypowiadane w telewizji, radiu, sklepie czy na ulicy. Z czasem same zaczynają mówić, nie znając alfabetu czy żadnych zasad gramatycznych. Osobom dorosłym z pomocą przychodzą podcasty. Pomogą one w zapoznaniu się ze słownictwem, intonacją i melodią języka. Ważne jest, aby język otaczał nas ze wszystkich stron. Równie pomocne są też seriale i programy telewizyjne. Na różnych serwisach streamingowych istnieje opcja włączenia napisów i przewijania scen, dzięki czemu można na spokojnie powtórzyć i zrozumieć dane frazy.

Skąd znaleźć motywację do uczenia się języka polskiego?

Największą motywacją jest nauka w zorganizowanej grupie, która ma ustalone terminy lekcji. Język polski dla obcokrajowców jest o wiele bardziej przystępny, kiedy kompetentny nauczyciel jasno przedstawi im skomplikowane zagadnienia. Motywacją mogą być też przeprowadzane testy. Zachęcają one do systematycznej nauki, dzięki czemu istnieje mniejsze ryzyko narobienia sobie zaległości i zostania w tyle. Kursy językowe to idealna okazja, aby łączyć teorię z praktyką. Dobrze jest mieć kompana do konwersacji. Język polski dla obcokrajowców będzie o wiele łatwiejszy, kiedy będą oni mieli z kim praktykować intonację i wypowiadanie danych głosek. Pomocne mogą okazać się internet i media społecznościowe. Można tam czatować, a także prowadzić rozmowy audio i wideo. Jest też dużo grup, które zrzeszają osoby uczące się polskiego. Można znaleźć tam osobę, która będzie chętna do wymieniania wiadomości i prowadzenia rozmów.

Gdzie znaleźć najlepszy kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Kurs Polish For Foreigners to zajęcia przeprowadzane na najwyższym poziomie na kilku poziomach zaawansowania. Kompetentni nauczyciele tworzą lekcje na podstawie najlepszych podręczników i opierają je na komunikacji. Nie oznacza to jednak, że inne aspekty języka są pomijane- równie ważne jest pisanie czy czytanie. W ofercie obecne są zajęcia online, dzięki czemu można zapisać się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców z każdego miejsca w kraju i uczestniczyć w zajęciach z zacisza swojego domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here