Czym są biokominki i czy warto je posiadać w domu

Początkujące osoby, które pierwszy raz w życiu mają do czynienia z biokominkami, bardzo często zastanawiają się nad tym, co to takiego jest. Jak się okazuje, jest to pewnego rodzaju piecyk na ekologiczne paliwo.

Produkty tego typu z roku na rok w Polsce stają się coraz bardziej popularne, ponieważ posiadają wiele bardzo cennych zalet. Przede wszystkim są bezpieczne, łatwe i szybkie w obsłudze oraz nie wymagają podłączenia żadnych powodów kominowych. Świetnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych, mieszkaniach w blokach oraz lokalach użytkowych, takich jak np. restauracja.

W jaki sposób działają biokominki?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób działają biokominki. Te nowoczesne, ekologiczne piecyki zasilane są specjalnymi biopaliwami. Produkuje się je z roślinnych surowców, dzięki czemu paliwo jest naturalne i bezwonne.

Preparat stosowany w biokominkach jest również biodegradalny, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska. Posiada znacznie większą kaloryczność niż zwykły węgiel kamienny, co powoduje, że paliwo jest znacznie wydajniejsze.

Ile paliwa potrzebują biokominki?

To ile paliwa potrzebuje konkretny biokominek, zależy od mocy płomienia, którą możemy ustalić samodzielnie. Warto wspomnieć o tym, iż w palenisku to opary odpowiedzialne są za płomienie, a nie sam płyn, który wlewamy.

Bioetanol, który używamy do biokominków, charakteryzuje się tym, że wypala się bezdymnie i bezwonnie, dzięki czemu nie produkuje żadnych osadów czy szkodliwych substancji dla człowieka. W ciągu pięciu godzin palenia w biokominku wytwarza się tyle dwutlenku węgla, ile produkują 3 osoby dorosłe podczas standardowego oddychania.

Jakie są rodzaje biokominków i gdzie możemy je zamówić?

Biokominki są wyjątkowymi urządzeniami, które można zakupić na stronie internetowej: https://www.komineo.pl/biokominki-do-zabudowy. Dostępne są w modelu stołowym, wiszącym, narożnym, portalowym albo wolnostojącym.

Największą zaletą takich urządzeń jest to, że można je dopasować do każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego. Najczęściej użytkownicy decydują się na to, aby postawić biokominek w salonie lub pokoju dziennym, gdzie prezentuje się bardzo efektownie i nadaje indywidualnego charakteru wnętrzu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here