Współczesny świat oferuje mnóstwo sposobów dokonywania wymiany i transakcji handlowych. Historycznie rzecz ujmując pierwotnie handel odbywał się za pomocą wymiany. Osoba posiadała jakiś towar, na przykład garnki a potrzebowała czegoś innego, na przykład noża. Posiadacz garnka odnajdywał posiadacza noża i dokonywała się wymiana towar za towar. Jednakże taki sposób handlowania nie jest zbyt wygodny. Ciężko bowiem znaleźć taką osobę, która będzie spełniała dwa warunki, to jest będzie miała wolny nóż i będzie potrzebowała garnka.

Dlatego też z czasem ludzkość wprowadziła do użycia instytucję pośredniczącą w wymianie jaką jest pieniądz. Dzięki niemu nie trzeba było już szukać konkretnej osoby, która spełniała wyżej wymieniane warunki, wystarczyło aby znaleźć najpierw osobę poszukującą garnka, sprzedać go za określoną kwotę, a potem tą która miała nóż i odkupić ją za inną kwotę.
Ten sposób wymiany trwał przez wiele lat. Gwarantem obiegu pieniądza stał się panujący, obecnie jest to państwo. I ten sposób wymiany handlowej trwa do dnia dzisiejszego.

Obecnie wszakże z rozwojem technologii przybył nowy rodzaj pieniądza, taki który nie jest emitowany przez żadne państwo i nie istnieje realnie. Są to kryptowaluty, czyli waluty elektroniczne oparte na zaszyfrowanym kodzie źródłowym. Wśród nich najbardziej popularną kryptowalutą stał się bitcoin.

Co można kupić za bitcoiny?

Praktycznie wszystko to co można kupić za zwykłą walutę funkcjonującą w normalnym obiegu.

Bitcoin to taki pieniądz obecnych czasów, funkcjonujący w obiegu elektronicznym. Jego zaletą jest to, że nie oparty jest na przymusie państwa, więc jest walutą demokratyczną. Pomaga w obrocie bezgotówkowym, zwłaszcza w sytuacji handlu pomiędzy różnymi państwami. Nie traci się wówczas na różnicach w kursie walut oraz nie daje się zarobić pośrednikom. Bitcoin ma właśnie tą zaletę, że nie potrzebuje pośredników, wyceniany jest niezależnie w każdej innej walucie.

Niewątpliwie jest to duży plus dla tych, którzy korzystają z handlu elektronicznego, internetowego, zwłaszcza dla tych, który prowadzą go na wielką skalę. Więc co można kupić za bitcoiny? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, praktycznie wszystko co można znaleźć w internecie. Bitcoiny są niejednokrotnie walutą chętniej przyjmowaną niż klasyczny pieniądz i pozwalają na łatwiejsze dokonywanie transakcji. Co więcej pozwalają uniknąć też podejrzenia o handel walutą, co nie jest bez znaczenia przy różnego rodzaju akcjach skarbowych. Podsumowując bitcoiny są dla e-handlowców tym, czym waluta dla zwykłych śmiertelników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here