Bitcoin to waluta, która bije rekordy, jeśli chodzi o kurs. Nikt nie przypuszczał, że ta niepozorna waluta kiedyś będzie tak dobrze oceniania przez inwestorów. Jest to kryptowaluta, co oznacza, że jest dostępna tylko w Internecie. Nie jest drukowana, ani bita, dlatego możemy ją płacić tylko w formie elektronicznej. Jeśli chcemy zarobić na tej walucie to trzeba będzie wejść nieco głębiej w ten temat. Aby zarobić na bitcoinach trzeba inwestować, trzeba analizować rynek i wtedy na pewno wiele na tym zyskamy. Na dzień dzisiejszy kurs wynosi przeszło trzydzieści pięć tysięcy, ale to się szybko zmienia. Wahnięcia w górę jak i dół są bardzo duże.

Jeśli ktoś dzisiaj zainwestuje w BTC, a kurs wróci do tego, co było grudniu to zarobi sto procent. To będzie spory zarobek, dlatego wiele osób się na to decyduje. Trzeba wiedzieć, kiedy zainwestować, bo tylko wtedy są szanse, że zarobimy, a nie stracimy. Jest to kryptowaluta, a zatem inwestowanie w nią jest dość ryzykowne. Z drugiej strony można dzisiaj zainwestować w dolara, który w kilka dni straci połowę na wartości.

Już tak było, że dolar był w Polsce po dwa złote i nagle kurs wzrósł do przeszło czterech złotych. To pokazuje, że rynek walutowi jest nieprzewidywalni. To, dlatego inwestujemy nie tak dużo i raczej na krótki okres czasu, a wtedy ryzyko jest o wiele mniejsze, że na tym stracimy. Jeśli się na tym nie znamy to można skorzystać ze specjalnej giełdy kryptowalut. Jest dostępna również w Polsce, dlatego na spokojnie wybierzemy coś dla siebie. Porównajmy te, które są i poczytajmy na ich temat opinie. Będziemy na pewno wiedzieć, którą wybrać

Nasza inwestycja

Inwestować można niewielkie sumy pieniędzy. Nikt nas nie zmusza do tego żeby kupić całego BTC można przecież kupić jego część. Wtedy zapłacimy o wiele mniej i ryzyko jest mniejsze. Jeśli na tym zarobimy to się przekonamy czy warto czy nie. Wtedy mając nieco większe doświadczenie będziemy mogli inwestować na większych sumach pieniędzy. Chcemy przecież mieć z tego jak największy zysk, dlatego im wcześniej się zainteresujemy tym tematem tym szybciej będzie można zdobyć potrzebną wiedze.

Jeszcze kilka lat temu gdyby ktoś chciał inwestować duże pieniądze w bitcoin to mógłby na tym zarobić krocie. Tylko, że mało, kto się na to decydował, bo to była waluta, którą traktowało się bardziej, jako zabawę. Jak widać wszystko może się zmienić i to w naprawdę bardzo krótkim czasie? Jeśli nadal kurs tej kryptowaluty będzie rósł to na pewno na tym zarobimy, a ile? O tym się przekonamy w najbliższych miesiącach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here