Przyjemne sposoby na naukę języka angielskiego

Język angielski przydaje się nie tylko w czasie sezonu wakacyjnego. Warto poświęcić trochę czasu na podszlifowanie swoich umiejętności w tym zakresie. Na szczęście obecnie aby to zrobić nie trzeba koniecznie uczęszczać do szkół językowych. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych rad, które pomogą wam poprawić znajomość języka angielskiego w ciekawy sposób.

Kontakt z żywym językiem

Jednym z ciekawszych i skutecznych sposobów jest kontakt z żywym językiem. Obecnie praktycznie codziennie mamy kontakt z dziełami wykonanymi w języku angielskim. Wystarczy włączyć radio by natknąć się na piosenkę wykonywaną w tym języku. Bez problemu można też znaleźć filmy i seriale wyświetlane bez lektora. Nie wolno również zapomnieć o grach komputerowych, które sprawiły, że wiele młodych osób sięgnęło po słowniki i nauczyło się wielu nowych słówek.

Jednak najlepiej uczyć się czytając literaturę angielską w oryginale. Dostępne są w sklepach i bibliotekach książki napisane uproszczoną angielszczyzną, specjalnie dla uczących się czytelników. Książki tego typu nazywane są „Readers”i wydawane także w naszym kraju. Jedna z popularniejszych serii nazywa się “Penguin Readers” wydawnictwa Longman Pearson. Na książkach tego typu można znaleźć specjalne oznaczenia określające poziom zaawansowania. 

Nauka w samochodzie

Kolejnym popularnym sposobem jest nauka w samochodzie. W wielu przypadkach przeszkodą w nauce języków obcych jest brak wolnego czasu. Cóż z tego, że bardzo chcemy jeśli w ciągu dnia nie mamy kiedy uczyć się słówek i nowych zwrotów. Rozwiązaniem może być nauka w czasie jazdy. Zamiast tracić bezproduktywnie czas stojąc w korku lepiej rozpocząć naukę.

W księgarniach można znaleźć wiele różnych kursów złożonych z książki i materiałów audio do nauki w czasie jazdy. W tych konkretnych zestawach najważniejsza jest część zawierająca nagrane dialogi. Kursy tego typu koncentrują się na nauce  najważniejszych słówek i podstawowych zwrotów. Mniejszy nacisk kładą na teorię, gramatykę oraz inne elementy.

Można uzupełnić te luki poprzez zakup klasycznych książek do nauki języka angielskiego, takich jak na przykład:  Longman Repetytorium maturalne. Język angielski. Poziom podstawowy” 

Niezależnie od formy nauki jaką wybierzemy, najważniejsza jest praktyka. Warto się przełamywać by rozmawiać po angielsku. Nie ma tu znaczenia czy będziemy rozmawiać z innymi uczącymi się czy rodowitym anglikiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here