Outsourcing księgowości to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie – bez względu na jej rozmiar i profil prowadzonej działalności. Jakie zalety ma to rozwiązanie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Księgowość – ważny aspekt firmowej działalności

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to czym i na jak dużą skalę się zajmuje, ma obowiązek prowadzenia księgowości. To zadanie bywa dużym wyzwaniem zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią formalności i gubią się w gąszczu przepisów. Prowadzenie księgowości niepotrzebnie zabiera czas, który przedsiębiorca mógłby poświęcić na rozwój strategii marketingowej, a dodatkowo bywa przyczyną wielu utrapień. Jeśli prowadzeniem księgi wpływów i sprzedaży zajmuje się osoba niewykwalifikowana w tym kierunku, istnieje także duże ryzyko błędu, który może sporo kosztować. Księgowość to ważna sfera działalności gospodarczej – warto powierzyć ją osobie, która będzie wiedziała, jak się nią zająć.

Czym jest outsourcing księgowości?

Jeśli nie prowadzenie księgowości samodzielnie, to co? Wielu osobom jedynym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie księgowej. Niestety, opłacenie kolejnego pracownika to duży wydatek i wiele firm nie może sobie na niego pozwolić. Tymczasem istnieje opcja, która pozwoli połączyć profesjonalizm z niskimi kosztami, a mianowicie outsourcing księgowości. Na czym polega to rozwiązanie? Outsourcing to nic innego jak powierzenie opieki nad księgowością podmiotowi zewnętrznemu. W takim przypadku nie trzeba zatrudniać księgowego ani opłacać mu składek. Księgowością zajmie się pracownik firmy zewnętrznej. Zadba o rejestry należności i zobowiązań, opracowanie raportów, sporządzenie sprawozdań i wszystkie inne kwestie wchodzące w obowiązki księgowe.

Jakie zalety ma outsourcing księgowości?

Jakie plusy wiążą się z outsourcingiem księgowości? To przede wszystkim wygoda i niskie koszty. Bez konieczności zatrudniania pracownika i ponoszenia z tego tytułu wysokich nakładów finansowych, przedsiębiorca zyskuje profesjonalną opiekę nad sprawami finansowymi firmy. Zewnętrzne firmy księgowe oferują kompleks usług z zakresu księgowości, a przedsiębiorca ma zazwyczaj możliwość wybrania najdogodniejszego dla siebie pakietu. Wybierając outsourcing księgowości, ma pewność, że nad księgowością firmy czuwa profesjonalista i w razie popełnienia błędu to ona, a nie firma, ponosi odpowiedzialność. Przedsiębiorca zyskuje więc znacznie większe bezpieczeństwo, jednocześnie unikając kosztów związanych z rekrutacją, zatrudnieniem oraz szkoleniem pracownika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here