Praca w korpo, czyli w korporacji to trudne zadanie. Niestety, ale trzeba się będzie poświecić tutaj całkowicie. Możemy pomarzyć sobie o tym, że będziemy mieć jakiekolwiek życie towarzyskie. Nie ma na to czasu i chęci. Tak właśnie wygląda życie w korporacji, jeśli chcemy się jej poświecić. Wiele osób marzy o takiej pracy, bo powiedzenie znajomym, że mają taka pracę jest czymś wyjątkowym, są z tego dumni. Tak jest przez pierwszy czas, ale szybko się to zmienia. Dzień w dzień trzeba bardzo dużo pracować. To nie jest tak, że idziemy sobie do pracy na osiem godzin i soboty i niedziele mamy wolne.

Tutaj trzeba pracować po kilkanaście godzin dziennie, jeśli nie będziemy tego robić to na nasze miejsce już ktoś czeka. Nie można sobie na to pozwolić, dlatego trzeba walczyć do końca. Tylko skąd brać siły? W tym problem, że osoby, które długo pracują w korporacji i uczestniczą w tym codziennym wyścigu są uzależnione od alkoholu i narkotyków. W ten sposób próbują też jakoś odreagować, ale to nie jest najlepszy pomysł.

Jeśli planujemy zakładać rodzinę to trzeba będzie zmienić pracę. W innym przypadku nic z tego nie wyjdzie. Rodzina potrzebuje naszej obecności, a my nigdy nie mamy czasu. Po powrocie do domu dalej będą dzwonić telefony i trzeba będzie pracować. To samo jest na wakacjach gdzie telefony dzwonią cały czas. Tak to właśnie wygląda, jeśli oddajemy się pracy. Oczywiście są takie osoby, które idealnie się do tego nadają. Jeśli ktoś jest pracoholikiem to powinien właśnie do takiej pracy pójść. Nie będą mu przeszkadzać nadgodziny i brak wolnych weekendów. Takie osoby źle czują się w domu, dlatego korporacja jest dla nich idealnym rozwiązaniem.

Zarobki w korporacji

Z tym bywa bardzo różnie, na początku raczej nie ma się, co cudów spodziewać. Wiele osób myśli, że jeśli będą pracować w korporacji to będą zarabiać krocie, ale zanim się do tego dojdzie to trzeba sporo lat tam spędzić. Oczywiście zasada jest taka, że im więcej się będzie zarabiało tym więcej mamy obowiązków na głowie i jeszcze więcej pracy. Nie każdy to tempo wytrzymuje, dlatego korporacja nie jest dla każdego.

Na pewno warto się tam sprawdzić, a wtedy będziemy wiedzieć czy to nam się podoba czy nie. Na pewno młodym osobom się to podoba, ale z wiekiem zauważamy coraz więcej minusów takiej pracy. Z drugiej strony każda praca ma swoje wady i zalety, dlatego trzeba się przygotować, że nigdy łatwo nie będzie. Jeśli będziemy pracować u siebie to też czeka nas wcale niemniej pracy niż w korporacji. Tak to niestety wszystko wygląda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here