Biznes odpowiedzialny za środowisko

Prowadzenie przedsiębiorstwa to bardzo złożone zadanie. Poza oczywistymi działaniami zmierzającymi do maksymalizacji przychodów firmy konieczna jest też dbałość o zrównoważony rozwój. Branie pod uwagę aspektów związanych ze środowiskiem oraz społeczeństwem jest bardzo ważne. Wizerunek firmy dbającej o naturę, która stawia na nowoczesne rozwiązania np. dotyczące energii odnawialnej jest niezwykle cenny dla osiągnięcia długoterminowej konkurencyjności na rynku. Idealnym rozwiązaniem jest wdrożenie w przedsiębiorstwie certyfikowanego systemu zarządzania środowiskowego.

W jakich organizacjach można wdrożyć ISO 14001?

System zarządzania środowiskowego można wdrożyć zarówno w dużej korporacji, jak i małej firmie rodzinnej, a także organach administracji państwowej oraz organizacjach pożytku publicznego. System ten jest tak uniwersalny, że można go dostosować do przedsiębiorstw różnej wielkości, które mają najróżniejsze profile działania. Norma ISO 14001 jest uznawana na całym świecie.

Działanie systemu zarządzania środowiskowego

Niezależnie od rodzaju organizacji system ten zawsze ma na celu ograniczenie jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Procedury, dokumentacja i działania, które wynikają z zasad tego systemu dążą do zminimalizowania zużycia surowców, energii oraz wody. Kolejnym celem systemu zarządzania środowiskowego jest zmniejszenie ilości powstających w zakładzie odpadów oraz zanieczyszczeń.

Korzyści z wdrożenia systemu zarządzania środowiskowego wg ISO 14001

Wprowadzenie systemu zarządzania środowiskowego w organizacji niesie za sobą wiele pozytywnych zmian. Bardzo zauważalne jest podniesienie efektywności działania, która wiąże się także ze spadkiem kosztów operacyjnych. Dzięki wprowadzaniu systemu automatycznie organizacja działa zgodnie z wszelkimi wymogami prawnymi dotyczącymi kwestii ochrony środowiska. Poza tym bardzo ważne są korzyści wizerunkowe, ponieważ organizacja dbająca o naturę cieszy się dużym zaufaniem klientów oraz partnerów biznesowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here