poniedziałek, Maj 20, 2019

Wizytówki w biznesie

0
jak się robi biznes

Osoby prowadzące swoje własne mniejsze lub większe biznesy, doskonale wiedzą o tym, że praktycznie nieustannie trzeba dawać o sobie znać. Współcześnie w praktycznie każdej branży jest tak duża konkurencja, że każdy nawet najmniejszy gest, ruch, który może przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalność, ma naprawdę ogromne znaczenie. Dlatego absolutnie nie należy lekceważyć klasycznego środka jakim jest po prostu wizytówka.

Wizytówki w biznesie i ich rola

Współcześnie, prowadząc swój biznes, często trzeba bywać: na targach i konferencjach, podczas spotkań branżowych, oraz wszędzie tam, gdzie możliwe jest dotarcie do nowych klientów. Warto eksponować swoje produkty lub usługi w przestrzeni, opowiadać o nich, bo dzięki temu można mocniej i szybciej zaistnieć w świadomości odbiorców. Kiedy uda się już nawiązać jakiś pierwszy kontakt, gdy zostanie zasiane ziarnko – to wręcz perfekcyjny moment na przekazanie swojej wizytówki.

Klasyczna wizytówka w formie papierowej absolutnie się nie zdezaktualizowała, chociaż obecnie mnóstwo osób posługuje się również wizytówkami w formie elektronicznej. Można załączać je na przykład do wysyłanych maili, do wysłanych newsletterów – stają się one wtedy elementem identyfikacji wizualnej marki lub firmy. Papierowe wizytówki w biznesie są jednak po prostu niezastąpione.

Jakie wizytówki dla biznesu

Drukarnia internetowa to miejsce, któremu można zlecić przygotowanie wizytówek. Wcześniej jednak warto spotkać się z naprawdę dobrym grafikiem komputerowym, który zaprojektuje atrakcyjną wizualnie wizytówkę. Taka wizytówka powinna przyciągać wzrok, mieć wszystkie najważniejsze dane teleadresowe firmy lub marki, lub właściciela.

Powinno zatem znaleźć się tam zarówno logo jak i nazwa, adres oraz numer telefonu, a także adres witryny internetowej i email. Ładnie graficznie zaprojektowana wizytówka to niezwykle użyteczny gadżet – trzeba jeszcze zadbać o odpowiednią realizację. Wizytówki powinny być drukowane na grubszym papierze, bo generalnie grubszy papier dłużej trzymamy w dłoni – dlatego właśnie najważniejsze dokumenty zawsze powinny być przygotowywane z papieru najwyższej jakości.

biznesman dzwoni

Wydruk wizytówek w drukarni internetowej

Gdy ma się już gotowy plik elektroniczny z projektem swojej wizytówki, bardzo wygodny sposób można go wysłać do drukarni internetowej, zaznaczając wybrane parametry wydruku. Lepiej od razu zdecydować się na odrobinę większe zamówienie, jednak nie przesadzając w tym temacie. Można zdecydować się na dwie opcje wizytówek: nazwijmy je opcją normalną i opcją premium.

Proszę wersja może być przekazywana właśnie podczas bezpośredniego kontaktu z klientami czy kontrahentami, wtedy gdy bardzo zależy nam na dobrym wrażeniu. Tańsza wersja może być na przykład dodawana do zamówień, do katalogów, wyeksponowana na przykład w biurze czy siedzibie firmy. Nie warto pomijać wizytówek jako naprawdę ekonomicznego sposoby reklamowania swoich usług, produktów czy swojej marki osobistej. Poza elektroniczną wersję wizytówek, dobrze jest mieć również wersję papierową. Tanie wizytówki online zamówisz w każdej drukarni internetowej.

Jednoosobowa spółka z o.o. – co warto o niej wiedzieć?

0
Jednoosobowa spółka z o.o. – co warto o niej wiedzieć?

Czy wiesz, że spółka z ograniczona odpowiedzią może być wieloosobowa, ale również jednoosobowa? Warto również wiedzieć, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest nazywana spółką kapitałową. Oznacza to, że sercem spółki jest jej kapitał zakładowy, a nie wspólnicy. Z tego powodu niekiedy zdarza się, że to jedna osoba posiada wszystkie udziały w spółce.

W przypadku jednoosobowej spółki z o.o. jej funkcjonowanie uregulowane zostało przez Kodeks spółek handlowych. To forma prowadzenia działalności gospodarczej, dzięki której możesz posługiwać się marką spółki oraz płacić niższe podatki, a co najważniejsze – jesteś jedynym wspólnikiem.

Kto może być właścicielem jednoosobowej spółki z o.o.?

Każdy, kto po prostu założy lub kupi wszystkie udziały w spółce z o.o. po zarejestrowaniu, może stać się jej właścicielem. Jest jeszcze jedna opcja i polega ona na przekształceniu dotychczasowego przedsiębiorstwa w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest tylko jedna sytuacja, w której nie możesz powołać do życia jednoosobowej spółki. Następuje ona wtedy, gdy inna jednoosobowa spółka z o.o. zechce założyć drugą. Możliwe jest tylko nabycie wszystkich udziałów jednej spółki przez drugą (jednoosobową).

Jednoosobowa spółka z o.o. – dlaczego warto ją założyć?

Musisz wiedzieć, że jeśli prowadzisz własny biznes, jednoosobowa spółka z o.o. jest najlepszą opcją dla Ciebie. Zapytasz dlaczego? Otóż pozwoli Ci ona tworzyć kolejne spółki celowe. W ten sposób, jeśli zechcesz podjąć kolejne, zupełnie nowe przedsięwzięcie, masz prawo utworzyć spółkę zależną i dzięki temu będziesz posiadać do niej całe udziały. Przez to nie ma konieczności tworzenia za każdym razem nowej spółki, ale wszystkie sprawy związane z podejmowaną inwestycją, skupione zostaną wokół jednego podmiotu.  To nie tylko znacząco ułatwi Ci zarządzenie, ale w razie potrzeby również likwidację lub sprzedaż.

Jednoosobowa spółka z o.o. a inne spółki z o.o. – podobieństwa i różnice

Kiedy już podejmiesz decyzję o założeniu jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, warto byś znał wszystkie wady i zalety tego rozwiązania oraz różnice, jakie występują między nim a innymi spółkami z o.o. Pierwsza z nich zostaje nakreślona już podczas zakładania spółki. W przypadku jednoosobowej, wspólnikiem i założycielem jest tylko jedna osoba, czyli Ty, zatem nie dochodzi do zawarcia umowy spółki. Zamiast tego musisz podpisać akt założycielski i od tego momentu, dopóki spółka nie zostanie wpisana do rejestru, będzie funkcjonowała jako spółka w organizacji.

Ponieważ jednoosobowa spółka z o.o. posiada tylko jednego wspólnika, którym jesteś Ty, zgodnie z ustawą posiadasz wszystkie uprawnienia zgromadzenia wspólników. Co więcej, możesz także zostać jedynym członkiem zarządu spółki. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki krok, wszystkie czynności prawne, które będą podejmowane między Tobą a reprezentowaną przez Ciebie spółką, będą wymagały potwierdzenia w formie aktu notarialnego. Pamiętaj także, że zakładając jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością będziesz podlegał obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu, a dobrowolnie możesz podlegać ubezpieczeniu chorobowemu.

Egzaminy na policjanta. Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji?

0
Egzaminy na policjanta.

Praca policjanta jest specyficzna i tacy sami muszą być kandydaci, którzy zapragnęli zacząć swoją przygodę w Policji. Nie każdy powinien podchodzić do testów, gdyż są one bardzo wymagające. Zarówno pod kątem fizycznym jak i psychicznym.

Praca w Policji to wielkie wyzwanie

Każda osoba kandydująca na to stanowisko musi zdawać sobie sprawę z kilku ważnych rzeczy, które definiują idealnego kandydata na to stanowisko.

  1. Stres to nieodłączny element tego zawodu. Każdego będziesz natykał się na trudne sprawy, często bez rozwiązania, które zadowoliłoby obie strony sporu. Morderstwa, gwałty i samobójstwa to codzienność w pracy. Musisz to tego przywyknąć, inaczej możesz popaść w głęboką depresję. Kandydat musi być odporny na stres i potrafić radzić sobie w nerwowych sytuacjach.
  2. Poczucie obowiązku i chęć niesienia pomocy obywatelom to mocna karta przetargowa w trakcie rekrutacji. Komisja docenia zaangażowanie i mocne uargumentowanie swojej kandydatury do Policji.
  3. Opanowanie to podstawowa cecha dobrego policjanta. Funkcjonariusz nie może reagować impulsywnie, za to musi panować nad sytuacją i rozsądzić spór bezstronnie, jako pracownik służby mundurowej.

Jeżeli czujesz, że nadajesz się do tej pracy – APLIKUJ! Egzamin do Policji zweryfikuje, czy rzeczywiście powinieneś pracować w tym zawodzie.

Cztery etapy egzaminu do Policji. Jak wyglądają?

Sprawność fizyczna i umysłowa, odporność psychiczna i wysoka tolerancja stresu. Te cztery cechy definiują wzorowego kandydata do pracy w Policji. Przed każdym kandydatem stoi wielkie wyzwanie, w postaci czterech etapów egzaminu. Każdy etap jest osobno punktowany, a od finalnej sumy zależy czy zostaniesz przyjęty w szeregi Policji.

  1. TSO, czyli Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to jedna z kluczowych cech, jaką powinien móc pochwalić się każdy wzorowy policjant. Jeżeli nie potrafisz dogonić złodzieja lub skutecznie obezwładnić napastnika, to nie powinieneś kandydować do Policji. Dla bezpieczeństwa własnego i obywateli państwa.

Egzamin odbywa się na zasadzie toru przeszkód, który musicie pokonać w określonym limicie czasowy – 1 minuta i 41 sekund. To maksymalny czas w jakim możecie ukończyć egzamin fizyczny i otrzymać zaliczenie z tego etapu.

Na egzaminie musicie wykonać sześć ćwiczeń: bieg wahadłowy – „po kopercie”, rzut piłką lekarską na odległość, przewroty w tył i w przód, „brzuszki”, ćwiczenia na ławce gimnastycznej i przenoszenie 28-kilogramowego manekina.

  1. Test Wiedzy Ogólnej

Zakres wiedzy, która musisz pozyskać obejmuje funkcjonowanie władzy w państwie oraz ustawy regulujące pracę Policji. Poza tym musisz przygotować się na pytania m.in. z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie publicznym i wykorzystania broni palnej.

Każdy arkusz to 40 pytań, na które możesz udzielić tylko jednej odpowiedzi – A, B, C lub D.

  1. Policyjne testy psychologiczne

Psychotesty do Policji to sprawdzian inteligencji, zdolności logicznego myślenia i jednoczesnej zobrazowanie osobowości kandydata. Dzieli się na trzy etapy:

  • Test określający inteligencję i logikę myślenia kandydata;
  • Test psychologiczny – określenie osobowości i schematów działania w określonych sytuacjach;
  • Rozmowa podsumowująca testy z psychologiem, który zweryfikuje i przedyskutuje z kandydatem udzielone na testach odpowiedzi.
  1. Rozmowa kwalifikacyjna lub „wywiad zorganizowany”

Nie bez powodu ten etap jest ostatni w kolejności. Po wyczerpujących egzaminach poprzedzających, przyszedł czas na najtrudniejszą część. Każdy kandydat zostanie poddany „przesłuchaniu”, gdzie dwuosobowa komisja zadaje różne pytania. Mają w tym jeden cel – zestresować kandydata i obserwować jak reaguje w takich sytuacjach.

Jaka jest recepta na zaliczenie egzaminu? Przede wszystkim nie okazywać emocji i składnie odpowiadać na wszystkie pytania.

Zalety internetowego biura rachunkowego

0
Zalety internetowego biura rachunkowego

Internetowe biura rachunkowe z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Wiele firm bierze finanse „w swoje ręce” i chce mieć nad nimi większą kontrolę. Przedsiębiorcy chcą dziś aktywnie uczestniczyć w budowaniu strategii finansowej firmy, dlatego internetowy dostęp do wszelkich dokumentów finansowych firmy, jest dla nich niezwykle przydatnym narzędziem. Czy posiadanie internetowego biura rachunkowego rzeczywiście się opłaca?

ZOBACZ TEŻ