O ile transport produktów stałych nie sprawia obecnie żadnych trudności niezależnie od wybranego środka lokomocji i sposobu przewiezienia, tak w przypadku transportu cieczy nie jest to już takie proste i łatwe. Największą trudność stanowi pogodzenie bezpieczeństwa transportowanej cieczy z ekonomią takiego rozwiązania. Czy nowoczesne pojemniki transportowe ibc mogą rozwiązać ten problem? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Już na samym początku warto wyraźnie zaznaczyć, że pojemniki ibc to nie tylko pojemniki do transportu cieczy, ale szeroka gama produktów i opakowań transportowych – począwszy od małych pojemników, a skończywszy na wielkich zbiornikach. My jednak skupimy się tutaj wyłącznie na zbiornikach ibc z serii ComboLife, jako przeznaczonych do transportu cieczy niekwalifikowanych jako niebezpieczne. Należy jednocześnie zaznaczyć, że seria ComboLife dedykowana jest również transportowi cieczy spożywczych ze względu na zastosowane materiały nie wchodzące w reakcje z transportowaną cieczą.

Ibc wymiary – kompaktowe?

Wspomnieliśmy już wcześniej, że pojemniki ibc występują w wielu różnych rodzajach i seriach. Tak samo w ramach serii ComboLife przeznaczonej do transportu cieczy znajdziemy kilka różnych objętości – począwszy od najmniejszego pojemnika o objętości 264 litrów, a skończywszy na flagowym pojemniku ibc CL285 o pojemności 1060 litrów. Należy jednak wskazać, że nawet pomimo tak dużej objętości i wymiarów zewnętrznych 1155x1155x1132 milimetrów, w przypadku przewożenia pustego pojemnika można zaoszczędzić przestrzeń. Zbiornik ibc można złożyć do wysokości nieprzekraczającej 45 centymetrów. Tym samym ibc wymiary pozwalają na znacznie więcej, niż w przypadku pojemników innych producentów.

Zbiornik ibc – zalety

Oprócz wspomnianych powyżej zalet, zbiorniki ibc mają ich znacznie więcej. Należy tutaj dodać między innymi ich wysoką ergonomiczność, a to kształt pozwalający na łatwy transport. Regularne kształty kontenerów ibc przekładają się na efektywne wykorzystanie przestrzeni w transporcie, a tym samym obniżenie jego kosztów.

Podsumowując, wykonany z plastiku i tworzyw sztucznych pojemnik ibc produkcji Schoeller Allibert polecany jest do transportu wszelkiego rodzaju cieczy i płynów – również żywności. O pewność ładunku producent zadbał również poprzez umieszczenie miejsca na plomby zabezpieczające, a tym samym dające możliwość podglądu, czy osoby trzecie nie ingerowały w przewożoną ciecz i czy np. jej nie zanieczyściły. Pojemnik ibc jest przykładem dobrych zmiany w aspekcie transportu i prób dopasowania dostępnych rozwiązań do realnych oczekiwań użytkowników i producentów towarów.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.schoellerallibert.com/pl/news/products/film-combolife-skadane-kontenery-ibc/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here