Szybkie pożyczki przez Internet – kiedy warto po nie sięgnąć?

Szybkie pożyczki przez Internet to obecnie źródło finansowania, z którego korzystamy coraz częściej i coraz chętniej. Firmy pozabankowe kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem, możliwością przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel i długim okresem spłaty. Czy pożyczka to zawsze dobre rozwiązanie? Kiedy warto po nią sięgnąć i ratować w ten sposób domowy budżet?

Mówi się, że wszystko jest dla ludzi. Dotyczy to również pożyczania pieniędzy przez Internet. Nim jednak zdecydujemy się na taki krok, powinniśmy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową i sięgnąć po kwotę, którą będziemy w stanie bez problemu spłacić

Krok 1: Sprawdź, na ile możesz sobie pozwolić

Po szybkie pożyczki przez Internet warto sięgnąć wówczas, gdy potrzebujemy pieniędzy na pokrycie pilnych i nieuwzględnionych wcześniej w domowym budżecie wydatków. Decydując się na pożyczkę, weźmy pod uwagę swoją sytuację finansową, wysokość otrzymywanych co miesiąc dochodów, to ile wydajemy na życiem, ile płacimy za media etc. Ewentualne nadwyżki finansowe, to właśnie ta kwota, którą później będziemy mogli przeznaczyć na to, by regularnie spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

Jeśli nieustannie jesteśmy „pod kreską”, a suma naszych wydatków przekracza wpływy do budżetu, to w takiej sytuacji pożyczka nie jest dobrym pomysłem. Być może rozwiąże ona nasze chwilowe problemy finansowe, ale finalnie nie będzie nas stać na jej uregulowanie.

Krok 2: Dobry zwyczaj – tylko na pilne wydatki pożyczaj

Tym, co jeszcze należy uwzględnić, biorąc szybką pożyczkę przez Internet, jest odpowiedzenie sobie na pytanie, czy rzeczywiście jej potrzebujemy. Wydawanie przyznanych środków na życie ponad stan i zakup rzeczy bez których możemy się obyć, to wyraz nieodpowiedzialności finansowej i najlepszy sposób na to, by wpaść w spiralę zadłużenia. I tak, jak opłacenie gazu, prądu, wody czy sfinansowanie wyprawki szkolnej dla dziecka czekać nie mogą, tak już kupno markowych perfum czy sukienki od znanego projektanta trudno zaliczyć do tych najpilniejszych wydatków. Wprawdzie takie małe przyjemności również warto sobie sprawiać, lecz płacenie za nie pieniędzmi z pożyczki to rozwiązanie, które zdecydowanie odradzamy.

Krok 3: Znajdź najlepszą ofertę

Jeśli już uznaliśmy, że nie obędziemy się bez szybkiej pożyczki przez Internet, to poświęćmy trochę czasu na to, by znaleźć najlepszą dla nas ofertę. Przyjrzyjmy się zwłaszcza tym pożyczkodawcom, którzy nowym klientom proponują za darmo (pod warunkiem terminowej spłaty) pierwszą pożyczkę. Weźmy pod uwagę m.in. całkowity koszt zobowiązania, to czy z pożyczką wiążą się określone opłaty administracyjne i przygotowawcze, czy mamy obowiązek ją ubezpieczyć etc. Policzmy także to (pomoże nam w tym kalkulator pożyczki), ile wyniesie nas miesięczna rata, odsetki i ewentualne koszty dodatkowe. Poszukajmy takiej instytucji pozabankowej, która szybkiej pożyczki przez Internet udzieli nam na najkorzystniejszych dla nas warunkach. Powodzenia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here